Fiala (ODS): Andrej Babiš neustále mění názory. Třetí sazba DPH: ano, ne, ano...

02.02.2016 14:34

V roce 2014 byla na návrh ministra financí Andreje Babiše zavedena 3. sazba DPH. Kromě opozičních stran to byl ale právě ministr financí Babiš, který novou sazbu v rámci diskuse v Poslanecké sněmovně sám označil za administrativní komplikaci. Prohlásil, že zavádění třetí sazby DPH není ideální, a podpořil zavedení jedné sazby DPH - ale z důvodu údajné nepřipravenosti rozpočtu navrhl, abychom se k tomu vrátili v roce 2016.

Fiala (ODS): Andrej Babiš neustále mění názory. Třetí sazba DPH: ano, ne, ano...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Rok 2016 je tady, ale místo toho, aby ministr financí nastoloval diskusi o zavedení jedné sazby DPH, populisticky navrhuje přesunout do nejnižší sazby další a další zboží. Vysvětlení pro jeho kroky je jediné - blíží se krajské a senátní volby a Andrej Babiš se chová jako před pár lety sociálnědemokratický lídr Jiří Paroubek. Slibuje všechno všem, mění názory ze dne na den, bez ohledu na realitu.

Občanská demokratická strana plně podporuje snahy snížit daňové zatížení občanů. Navrhli jsme proto zrušení zbytečných daní, jako je daň z nabytí nemovitostí, nebo také silniční daň. U DPH navrhujeme její postupné zjednodušení a snížení. V první fázi na 19 % a 14 %, ve druhé sjednocení na sazbě 15 %. Odmítáme však účelové přesunování vybraného zboží a ještě větší komplikování daňového systému.

Jestliže upozorňujeme na to, že současná vláda nemá žádnou vizi a představu o tom, kam by měla Česká republika směřovat, překotné a stále se měnící návrhy ministra financí tuto tezi jenom potvrzují.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paroubek: Krokodýlí slzy západních politiku nad Sýrií

6:34 Paroubek: Krokodýlí slzy západních politiku nad Sýrií

V posledních dnech se někteří vrcholní politici Západu pohoršují nad útoky syrské armády, nebo jak o…