Fiala (ODS): Cirkus premiéra Babiše dosáhl nového dna

7. 7. 2020 9:02

Komentář na facebookovém profilu k Andreji Babišovi

Fiala (ODS): Cirkus premiéra Babiše dosáhl nového dna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala na 29. kongresu ODS
reklama

CIRKUS PREMIÉRA BABIŠE DOSÁHL NOVÉHO DNA

Určitě si ještě pamatujete na nekonečné tiskovky premiéra Babiše na začátku koronakrize. Několikrát denně desítky minut nesouvislého proudu slov o tom, jak je vše pod kontrolou a jak hrdinsky vláda bojuje. Když se situace začala zhoršovat, premiér se schoval a do popředí vystrčil epidemiologa Prymulu. Když se situace zlepšila, epidemiologa upozadil a vedoucí úlohu v boji s pandemií přebral znovu on.

V těchto dnech je na Karvinsku kritická situace, očividně zde věci nefungují na 100 %, takže jsme se od premiéra pro změnu dověděli, že o všem rozhodovali hygienici a epidemiologové. Vláda pouze prováděla jejich vůli. Z toho samozřejmě vyplývá, že vláda a Andrej Babiš nemohou za nic, v Karviné selhali hygienici a epidemiologové... Stranický tisk neinformuje o selháních vlády, ale o tom, jak nám horníci z Karviné zničí dovolené. To už považuji za totální pokrytectví...

Někdy se schopnosti lidí projeví v kritických situacích. V případě premiéra a jeho suity se ukazuje, že tak, jak neuměli nic dělat v dobrém počasí, v krizi je to ještě násobně horší.
Potřebujeme mít jasná pravidla a postupy, abychom již nemuseli zavírat zemi. Potřebujeme kvalitní zdravotnický management, abychom virus drželi pod kontrolou. A potřebujeme jasnou vizi a konkrétní kroky, jak zemi dostat z ekonomické krize. Nic z toho Babiš a jeho lidé nezvládají, proto je důležitá politická změna. My plán máme. Musíme postavit Česko na nohy a pohnout se kupředu. Nejbližší možnost budou krajské a senátní volby na podzim.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Nemocnice prostě nejsou nafukovací

12:18 Hejtman Kuba: Nemocnice prostě nejsou nafukovací

Prohlášení hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby ke stavu jihočeských nemocnic.