Fiala (ODS): Daňový systém má být jednoduchý a daňové sazby nízké

10.08.2018 10:45

Do Poslanecké sněmovny jsme předložili zrušení superhrubé mzdy a zavedení jediné 15% daně z hrubé mzdy.

Fiala (ODS): Daňový systém má být jednoduchý a daňové sazby nízké
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Občanská demokratická strana předložila do Poslanecké sněmovny návrh novely zákona o dani z příjmů, kterým se ruší superhrubá mzda a zavádí jediná 15% sazba z hrubé mzdy. Plní tak další z předvolebních slibů a otevírá cestu ke zvýšení čistých mezd všech zaměstnanců o 7 %.

„Daňový systém má být jednoduchý a daňové sazby mají být nízké. Z tohoto důvodu jsme do Poslanecké sněmovny předložili návrh zákona, který ruší superhrubou mzdu a zavádí jedinou jednoduchou sazbu 15 % z hrubé mzdy. Tato změna přinese zejména zaměstnancům 7% zvýšení čisté mzdy. ODS tak plní to, co slíbila před volbami. Vzhledem k tomu, že zrušení superhrubé mzdy obsahuje i programové prohlášení obou vlád Andreje Babiše, měla by koalice tento náš návrh podpořit,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Tato změna vychází z materiálu, který připravilo Ministerstvo financí do vládního daňového balíčku, který je aktuálně v Poslanecké sněmovně projednáván, nicméně během připomínkového řízení z něj tato úprava vypadla. Pro takové snížení daně z příjmů jsou optimální podmínky – ekonomika roste, stejně tak příjmy státního rozpočtu. Místo nadměrného utrácení státu tak navrhujeme nechat lidem vydělané peníze v peněženkách a na účtech,“ dodává předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

ODS také již před sněmovními volbami představila daňovou kalkulačku, pomocí které si každý může spočítat, kolik peněz mu díky návrhům ODS zůstane (https://www.ods.cz/volby2017/kalkulacka). Zaměstnanec s platem 30 tis. Kč měsíčně tak získá navíc 18 360 Kč ročně. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Prolamování Benešových dekretů v přímém přenosu

17:37 Okamura (SPD): Prolamování Benešových dekretů v přímém přenosu

Komentář na facebookovém profilu ke kauzám šlechtických rodů o navrácení majetku