Fiala (ODS): Dnešní jednání ukázalo, že premiér a vláda nejsou ochotni svůj postoj k migraci obhajovat ani zdůvodňovat

17.03.2016 12:58 | Zprávy
autor: PV

Vládní koalice vytrvale odmítá na plénu Poslanecké sněmovny diskusi o migraci a postojích zastávaných ČR na jednání evropských orgánů s odkazem na projednávání na výboru pro evropské záležitosti. Dnešní jednání výboru ukázalo, jak si „diskusi“ představují. Samotný mandát nebyl předložen ani členům tohoto výboru. Krátká účast premiéra neumožnila ani členům výboru položit všechny otázky, důkladnější diskuse nebyla vůbec možná.

Fiala (ODS): Dnešní jednání ukázalo, že premiér a vláda nejsou ochotni svůj postoj k migraci obhajovat ani zdůvodňovat
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Staronový předseda ODS Petr Fiala

Premiér odjíždí na jednání Evropské rady, aniž by s pozicí české vlády plně seznámil poslance českého parlamentu a vyslechl jejich názory. Po jeho odjezdu schválil výbor i hlasy vládních poslanců mj. usnesení, že nesouhlasí se zrušením vízové povinnosti s Tureckem, i když „vláda vízovou liberalizaci s Tureckem podporuje“. Zohlední to pan premiér při jednání Evropské rady? A dozví se to vůbec včas, když jednání s vládou v parlamentu o migraci vlastně neprobíhá?

Dnešní jednání ukázalo, že premiér a vláda nejsou ochotni svůj postoj k migraci obhajovat ani zdůvodňovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

13:02 Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě kolem ČT.