Fiala (ODS): Kvóty na uprchlíky nejsou řešením problému

27.05.2015 13:11 | Zprávy
autor: ODS

Evropská komise chce vnutit členským zemím EU kvóty na uprchlíky. České republice nejdříve „přidělila“ 525 uprchlíků, dnes jsme se dozvěděli, že máme přijmout více než dvojnásobek původního návrhu - 1200. Tato strategie je nedůstojná a tíživou situaci uprchlíků neřeší.

Fiala (ODS): Kvóty na uprchlíky nejsou řešením problému
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Kvóty musíme jasně odmítnout. Jak je jednou připustíme, bude jejich zvyšování nekonečné. Vedle nesouhlasu v Radě ministrů a Evropské radě bychom měli využít i tzv. proceduru žluté karty a blokovat kvóty i skrze náš parlament. Odmítnout kvóty je nutnost a akt odpovědnosti i zdravého rozumu. Ale není to řešení problému. Musíme změnit imigrační politiku, posílit legální migraci, chránit vnější hranice, a když to nedokážeme, tak obnovit ty vnitřní. Je třeba postavit se obchodníkům s lidským neštěstím. Musíme posílit pomoc lidem v místě konfliktu.

Petr Fiala         
předseda ODS

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

9:03 Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Macinkovi.