Fiala (ODS): Registrační pokladny – konec živnostníků v Čechách?

26.08.2015 15:05 | Zprávy
autor: PV

Senátorský klub ODS ve spolupráci s Asociací podnikatelů a manažerů, Skupinou Evropských konzervativců a reformistů a revue pro pravicovou politiku Pravý břeh pořádají v úterý 15. září 2015 od 9.30 do 13.30 v Jednacím sálu Senátu PČR tematickou konferenci k registračním pokladnám.

Fiala (ODS): Registrační pokladny – konec živnostníků v Čechách?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„Andrej Babiš tvrdí, že se při zavádění registračních pokladen inspiruje v Chorvatsku. Tam přitom systém nefunguje: nevedl k lepšímu výběru daní, naopak, spoustu živnostníků muselo skončit, nezaměstnanost v této zemi dosahuje 17 %. Problémy přiznal i chorvatský ministr financí, kterého Andrej Babiš pozval před několika měsíci na konferenci do Prahy. Zároveň vidíme, že ministerstvo financí šíří celou řadu dezinformací, v důvodové zprávě k zákonu dokonce chybí relevantní analýzy. Proto chceme do diskuse vnést fakta, zdravý rozum a hovořit se skutečnými odborníky,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

ODS chce slyšet názor zejména těch, kterých se registrační pokladny dotknou nejvíc, tedy živnostníků a podnikatelů. Pozvání do diskusního panelu přijali předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek, stejně jako majitel řeznictví Pavel Havlíček, který je známý svými vysokými nároky na kvalitu produktů a odporem k registračním pokladnám. Vystoupení panelistů bude pokračovat moderovanou diskusí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

18:01 Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prezidentem podané kompetenční žalobě.