Fiala (ODS): Školství musí být prioritou. Máme konkrétní řešení

08.04.2016 10:08 | Zprávy
autor: PV

Občanští demokraté včera představili priority v oblasti školství. ODS přišla s konkrétními návrhy, které výrazně zlepší fungování škol a propojí vzdělávání s praxí. Prioritou je zvýšení platů učitelů. Petr Fiala se také chystá na diskuze s občany v regionech. Tématem bude školství, ale i migrace a další aktuální témata.

Fiala (ODS): Školství musí být prioritou. Máme konkrétní řešení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„V následujících dvou měsících vyjedu na diskuze s veřejností po celé České republice. Těším se na to. Během těchto cest vždy slyším spoustu nápadů co zlepšit, aby se aktivním a pracovitým lidem žilo lépe. Začínáme se školstvím, které patří mezi nejdůležitější oblasti. V nejbližší době se těším na 16 setkání ve všech regionech ČR. Mluvit chci také o migraci. Naše země musí zůstat bezpečná a suverénní. Představíme vizi moderní České republiky postupně i v dalších oblastech, jako jsou třeba zdravotnictví a moderní státní správa,“ řekl předseda ODS Petr Fiala.

„Společnost si musí dobrých učitelů vážit! Tato vláda si více než učitelů váží pomatených ideologických projektů, například inkluze. Vážit si dobrých učitelů znamená navýšit nenárokovou část mezd, poslat peníze daňových poplatníků (140 mld.) školám. Pokud odbouráme výdaje na parazity školského systému a ve školství bude trocha racionality, mohou mzdy snadno přesáhnout 35 000,- Kč měsíčně. I na nyní decimované učňovské školství existuje lék. Zapojení i drobných živnostníků. Proč si nemůže například řezník vyučit 1-2 učně ročně a dostat na ně průměrný státní příspěvek 50 000,- Kč? Ale hlavně: Ve školách se má učit, ne se snažit pomocí nich ovládat společnost a živit spřátelené vlivové skupiny,“ komentuje návrhy ODS expert pro oblast školství Václav Klaus ml.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

20:05 Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…