Fiala (ODS): Už není žádná vládní politika, už je jen byznys. Díky, Babiši

13.06.2019 22:27 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu

Fiala (ODS): Už není žádná vládní politika, už je jen byznys. Díky, Babiši
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

Stále platí, co jsem psal před týdnem: máme za sebou opravdu perné dny. K původnímu auditu EK přibyl audit další, který také poukázal na něco, co nevidí už opravdu asi jen slepý – premiér je v konfliktu zájmů. Na Václavském náměstí se konala největší demonstrace a včera zase byly demonstrace na nejvíce místech od roku 1989.

Lidé vidí a chápou, co se děje, a jsem přesvědčen, že to vidí a vnímá i předseda vlády a stejně tak i jeho koaliční partneři. Samozřejmě, stále mají v Poslanecké sněmovně většinu. Ale zjevně ne tak silnou a přesvědčivou, aby premiér udělal to, co by za těchto okolností bylo normální a žádoucí – tedy aby požádal Sněmovnu o důvěru. Premiér tento krok odmítá a každému soudnému člověku je jasné, proč: buď by potřebných 101 hlasů nedostal, nebo by se musela demaskovat jeho aktuální koalice složená z ČSSD, KSČM a Okamurovy SPD. Toto je dnes koalice, která v ČR vládne a u moci se bude držet za každou cenu. I za cenu pokračujících střetů zájmů a urážení demonstrantů, kteří kultivovaně projevují svůj názor.

Nemá smysl se zde zabývat tím, jaké směšné argumentační kotrmelce předvádí například SPD. Na jedné straně by chtěli referendum i o ceně rohlíku, na straně druhé názor veřejnosti na náměstí pro okamurovce neznamená nic.

Podařilo se nám díky našemu tlaku v parlamentu a tlaku veřejnosti alespoň zastavit další čerpání části dotací pro Agrofert. Pracujeme také s opozičními kolegy v Senátu, kde bude zřízena komise, která nezávisle prošetří okolnosti kolem největšího konfliktu zájmů v historii České republiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

16:18 Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu stran kompetenční žaloby p…