Fiala (ODS): Už není žádná vládní politika, už je jen byznys. Díky, Babiši

13.06.2019 22:27 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu

Fiala (ODS): Už není žádná vládní politika, už je jen byznys. Díky, Babiši
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

Stále platí, co jsem psal před týdnem: máme za sebou opravdu perné dny. K původnímu auditu EK přibyl audit další, který také poukázal na něco, co nevidí už opravdu asi jen slepý – premiér je v konfliktu zájmů. Na Václavském náměstí se konala největší demonstrace a včera zase byly demonstrace na nejvíce místech od roku 1989.

Lidé vidí a chápou, co se děje, a jsem přesvědčen, že to vidí a vnímá i předseda vlády a stejně tak i jeho koaliční partneři. Samozřejmě, stále mají v Poslanecké sněmovně většinu. Ale zjevně ne tak silnou a přesvědčivou, aby premiér udělal to, co by za těchto okolností bylo normální a žádoucí – tedy aby požádal Sněmovnu o důvěru. Premiér tento krok odmítá a každému soudnému člověku je jasné, proč: buď by potřebných 101 hlasů nedostal, nebo by se musela demaskovat jeho aktuální koalice složená z ČSSD, KSČM a Okamurovy SPD. Toto je dnes koalice, která v ČR vládne a u moci se bude držet za každou cenu. I za cenu pokračujících střetů zájmů a urážení demonstrantů, kteří kultivovaně projevují svůj názor.

Nemá smysl se zde zabývat tím, jaké směšné argumentační kotrmelce předvádí například SPD. Na jedné straně by chtěli referendum i o ceně rohlíku, na straně druhé názor veřejnosti na náměstí pro okamurovce neznamená nic.

Podařilo se nám díky našemu tlaku v parlamentu a tlaku veřejnosti alespoň zastavit další čerpání části dotací pro Agrofert. Pracujeme také s opozičními kolegy v Senátu, kde bude zřízena komise, která nezávisle prošetří okolnosti kolem největšího konfliktu zájmů v historii České republiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.