Fiala (ODS): Vláda opět zpřísňuje

15.12.2020 11:45

Komentář na facebookovém profilu k dalšímu zpřísnění protiepidemických opatření

Fiala (ODS): Vláda opět zpřísňuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

Na začátku chci říct jednu věc: současná situace není pro vládu jednoduchá. Snadný recept na to, jak zvládnout pandemii tak, abychom měli co nejméně nakažených, ale také co nejméně lidí, kterým opatření ničí podnikání a vůbec život – takový recept je těžké najít.

Co ale vláda může lidem poskytnout, to jsou racionální a obhajitelné kroky, kterým občané této země rozumějí, a které respektují. Upřímně řečeno, vůbec se nedivím lidem, kteří jsou zmatení a naštvaní. Kuriózní příkazy a zákazy naší vlády znemožňují plánovat budoucnost, ztěžují možnost vyznat se v tom, co se děje, a oslabují důvěru.

Jak potom můžeme po někom chtít, aby bral vážně opatření, která až příliš často vznikají zmateně, a za která se pak vládní politici pod tlakem omlouvají, aby druhý den přišli s něčím ještě absurdnějším?

Připadá mi, že o co více se na občany této země valí příkazy a omezení, o to méně se jim dostává podpory. Já si naopak myslím, že je na místě jim poděkovat za to, že naprostá většina z nich opatření dodržuje a bere ohled na ostatní.

Dobře si uvědomuji, co v těchto dnech lidé cítí a co prožívají. Vnímám silně únavu a frustraci, jež nás obklopuje a která se bohužel stupňuje.

Naštěstí se začíná blýskat na lepší časy. Brzy přijde vakcína. A s ní i naděje na návrat k životu, ve kterém můžeme neomezeně pracovat, setkávat se, studovat a cestovat, prostě normálně žít.

Do té doby nám nezbývá, než být silní.

Držte se, spolu to překonáme!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková:  Na Žižkově se otevřel art re use, sklad uměleckého materiálu za odvoz

22:21 Třeštíková: Na Žižkově se otevřel art re use, sklad uměleckého materiálu za odvoz

První pražský sklad uměleckého materiálu za odvoz - art re use - se otevřel v úterý 21. září 2021. J…