Fiala (ODS): Za neschopnost vlády nese odpovědnost Andrej Babiš, nelze ji svalovat na ODS

14.09.2018 11:17

Občanští demokraté se ohradili proti obvinění Andreje Babiše, který je nařkl z obstrukcí při projednávání elektronické evidence tržeb.

Fiala (ODS): Za neschopnost vlády nese odpovědnost Andrej Babiš, nelze ji svalovat na ODS
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama

Včerejší jednání k tomuto bodu skončilo předčasně proto, že předsedající schůze nebyl schopen zajistit elementární pořádek v sále při diskusi o nálezu Ústavního soudu k EET. Občanští demokraté kritizují neschopnost vládní většiny zajistit včasné projednávání zákonů.

„Obvinění premiéra Andreje Babiše – podle nějž prý ODS obstruuje při projednávání EET v Poslanecké sněmovně, nechce více peněz pro města a obce apod. – jsou nepřípadná a nehorázná, a proto je jednoznačně odmítáme. Ústavní soud ve věci EET rozhodl už v prosinci minulého roku, vláda poslala do Poslanecké sněmovny zákon reagující na toto rozhodnutí teprve letos v červnu a na jednání se dostal až včera, což je problém vládní většiny. Sám předseda Babiš nese odpovědnost za neschopnost vlády přinášet a prosazovat své návrhy. Místo toho svaluje vinu na opozici a vymlouvá se,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„A co se týká měst a obcí, tak ODS na rozdíl od vlády Andreje Babiše připravuje zákony, které pomáhají obcím i občanům a jež usnadňují život podnikatelům. Prosadili jsme změnu školského zákona, předložili jsme novelu stavebního zákona a připravujeme novelu zákona o hmotné nouzi,“ dodal předseda ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Vítková: Úsilí za zdravé a prosperující lesy pokračuje

17:19 Senátorka Vítková: Úsilí za zdravé a prosperující lesy pokračuje

Senátorka Jaromíra Vítková se zúčastnila ve čtvrtek 13. února Valné hromady Komory soukromých lesů v…