Fiala (SPD): Chceme mír, ne válku

28.05.2023 6:03 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke korupci na Ukrajině

Fiala (SPD): Chceme mír, ne válku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala

Potvrdilo se, že Ukrajina patří mezi nejzkorumpovanější země Evropy, není-li sama nejzkorumpovanější. Státní ukrajinské firmy dostaly miliardy hřiven předem na nákup zahraničních zbraní – nakonec ale zbraně nenakoupily a peníze převedly na zahraniční účty.

Ukrajinské ministerstvo obrany podle Echo24 podalo 30 žalob na opožděné zakázky včetně penále za nedodržení smluv ve výši 8,9 miliardy hřiven. Mezi žalovanými firmami jsou také exportní společnosti Spetstechnoexport, Ukrspetsexport, Progress nebo Agentura pro obranné zakázky, které spolupracují také s českými zbrojaři.

Hnutí SPD odmítá, aby Česká republika posílala peníze ukrajinskému režimu, který se hlásí k fašistovi Banderovi. Odmítáme dodávání zbraní na Ukrajinu. Chceme mír, ne válku.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondra (ODS): Je nesmysl odstavit uhlí úplně, dokud není náhrada

8:18 Vondra (ODS): Je nesmysl odstavit uhlí úplně, dokud není náhrada

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k opatřením na ochranu klimatu.