Fiala (SPD): Chci se zeptat, jak chcete čelit regulaci

13.04.2021 20:09

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2021 k zákonu o potravinách a tabákových výrobcích

Fiala (SPD): Chci se zeptat, jak chcete čelit regulaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Radim Fiala
reklama

Jsem rád, že jsem se dostal k mikrofonu, měl jsem tu technickou zmáčknout už dřív. Jsem rád, že pan kolega Skopeček prostřednictvím pana předsedajícího už mírnil ta svá vyjádření a říkal, že si začíná uvědomovat, že Evropská unie je pokřivený trh, předtím tady mluvil o volném trhu. Já jsem přesvědčen, že v zemědělství v Evropské unii žádný volný trh neexistuje, že je přeregulovaný dotacemi, různými jinými věcmi, že některé výrobky, které produkují na Západě a které se prodávají u nás, mají jak národní dotace, tak evropské dotace a pak kolega Skopeček prostřednictvím pana předsedajícího říká, že máme jít jednat s Evropskou unií.

Anketa

Vadí vám, že kandidát na ministra kultury Birke nemá vysokoškolské vzdělání?

36%
64%
hlasovalo: 3853 lidí

Já si dokážu představit, že půjdeme jednat s Evropskou unií a oni nám řeknou - páni poslanci, ta my jsme to doteď dělali blbě, my jsme ten volný trh jako celý pokazili, zderegulovali a teď od zítřka to tedy budeme dělat zase dobře. Tak to přece nefunguje. Tak já se chci zeptat, jak chcete čelit té regulaci. Jak chcete čelit té regulaci, budeme si říkat, že máme volný trh, když víme všichni, že to není pravda, že se sem vozí potraviny a zemědělské výroby, které v době, kdy byly vyrobeny, už byly dávno zaplaceny na základě dotačních titulů a různých dalších finančních pobídek a prostředků z těch zemí odkud pocházejí?

A teď podstata věci. Konkurence. Vždyť já s vámi souhlasím, že ta konkurence přece musí být větší. Tak mi vysvětlete - a souhlasím s panem kolegou poslancem Bláhou, kterého si za to, co tady řekl, velmi vážím - tak mi řekněte, když tedy budeme mít menší konkurenci, jak je možné, že když jsou česká jablka, že stojí třicet korun? Že když nejsou, tak se dovezou za osmdesát. Že když je český květák, tak stojí třicet korun. Že když ho dovezou, až ten český květák dojde, stojí devadesát. Díky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Pandemie ukázala, že ČR není na digitální budoucnost ještě zcela připravena

22:31 Fiala (ODS): Pandemie ukázala, že ČR není na digitální budoucnost ještě zcela připravena

Komentář na facebookovém profilu k Světovému dni telekomunikací a informační společnosti