Fiala (SPD): Ignorujte radílky, kteří sami v životě nedokázali nic

27. 12. 2018 4:34

Komentář na facebookovém profilu k vánočnímu poselství prezidenta republiky

Fiala (SPD): Ignorujte radílky, kteří sami v životě nedokázali nic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Fiala
reklama

Pokud jde o Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana, s některými věcmi v něm jsme souhlasili, s některými však ne. Jsem rád, že prezident slíbil, že bude i nadále usilovat o obranu národních zájmů České republiky a její suverenity jak v oblasti migrace, tak v oblastech dalších a že bude podporovat ekonomickou diplomacii.

Určitě můžeme panu prezidentovi slíbit, že budeme i nadále konstruktivním kritikem vládních návrhů. Budeme nadále odpůrci globálního paktu o uprchlících, Istanbulské smlouvy, homosexuálních manželství, evropské centralizace, války v Afghánistánu, neadresných sociálních dávek pro nepřizpůsobivé, EET, sankcí proti Rusku, deficitního rozpočtu a plýtvání či proti likvidaci malých a středních českých podnikatelů. To jsou všechno věci, které bohužel vláda prosazuje či již prosadila.

Přímou volbu politiků s panem prezidentem sdílíme. Také souhlasíme s tím, že zdravým lidem, kteří odmítnou nabízenou práci, by měly být odňaty sociální dávky.

Zásadně nemůžeme souhlasit s tím, že pan prezident podporuje naší účast na válce v Afghánistánu. Islámské hnutí Tálibán není expanzivní a nepáchá teroristické útoky mimo Afghánistán. Jde o paštunské nacionalisty. V Afghánistánu zbytečně umírají naši vojáci a zbytečně na misi vydáváme miliardy. Proto by mělo být i pro voliče ČSSD a KSČM šokující, že tyto dvě strany podporují vládu, která podporuje americkou expanzivní politiku. Víme, jak se Američanům podařilo rozvrátit Blízký východ. Naše vojáky a naši armádu potřebujeme v naší zemi, aby chránili naši zemi, naše občany a naše hranice. Terorismus a agrese islámu nám nehrozí v Afghánistánu, ale v Evropě.

Stejně jako pan prezident podporujeme Visegrád a odpor k migračním kvótám. Souhlasíme, že „jedním z národních zájmů a projevem suverenity dané země je to, že si tato země sama rozhodne, koho chce a koho nechce přijmout na své území“.

Také souhlasíme s prezidentem, že je třeba respektovat výsledek demokratických voleb a že ti, kdo hází květiny do odpadkových košů, jsou „primitivní hlupáci“.

Rovněž souhlasíme s tím, že „ti, kdo nás neustále varují před špiony, z nás tak trochu dělají nesvéprávné a manipulovatelné bytosti, které se nedokáží samy ubránit“. Bohužel se na této hysterii podílí i premiér Andrej Babiš.

Též se nám líbila prezidentova poznámka o „lepšolidech“. Ti chtějí všem radit, ovládají média a neziskovky, ale nikdo jim prakticky nevěří. „Važte si lidí, kteří v životě něco dokázali, a s úctou přijímejte jejich rady. Naopak ignorujte radílky, kteří sami v životě nedokázali nic,“ to jsou slova pana prezidenta, která také schvalujeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolářík (Piráti): Výbor vykuchal novelu exekučního řádu, statisíce lidí chce nechat bez pomoci

7:33 Kolářík (Piráti): Výbor vykuchal novelu exekučního řádu, statisíce lidí chce nechat bez pomoci

Nová pravidla pro exekuce, která by mohla ulevit statisícům Čechů, nezískala podporu poslanců Ústavn…