Fiala (SPD): Ministerstvo obrany ministerstvem kapitulace

07.10.2024 19:05 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nákupům ministerstva obrany pod vedením Jany Černochové

Fiala (SPD): Ministerstvo obrany ministerstvem kapitulace
Foto: CNN Prima NEWS
Popisek: Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala v pořadu K věci

Ministryně Černochová společně s Fialovou vládou udělala z ministerstva obrany ministerstvo kapitulace. Peníze se tam vydávají neefektivně a nejdou na obranu ČR, ale ochranu cizích zájmů. SPD prosazuje podporu české armády pro obranu ČESKÉHO území, ne neefektivní nákupy v zájmu cizích států.

Ministerstvo obrany (MO) nenapravilo některé nedostatky zjištěné při dřívějších kontrolách. Z jedenácti vybraných opatření čtyři nesplnilo a dvě jen částečně, informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Obnova prioritně vybraných vojenských areálů se podle kontrolorů nedrží plánů a hrozí to, že resort nestihne vybudovat zázemí pro nakupovanou vojenskou techniku, hlavně garáže pro děla. NKÚ ministerstvu také vytýká, že nezavedlo systém objednávání a distribuce výstroje pro armádu. Informovala o tom ČTK.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Dva roky po masakru na FF UK: Stát selhal

10:04 Vích (SPD): Dva roky po masakru na FF UK: Stát selhal

Uplynuly dva roky od masové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, při níž bylo zavraždě…