Fiala (SPD): Německo nezaplatilo reparace ani České republice

02.12.2021 16:57 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k válečným reparacím, které dluží Německo za škody, napáchané nacistickým režimem během druhé světové války

Fiala (SPD): Německo nezaplatilo reparace ani České republice
Foto: Reprofoto: CNN Prima News
Popisek: Radim Fiala (SPD).

Polsko požaduje reparace po Německu za škody z druhé světové války ve výši 20 bilionů korun. Polská vláda strany Právo a spravedlnost (PiS) tvrdí, že Německo dluží Polsku nejméně 800 miliard eur (asi 20 bilionů korun). Oficiálně zřídilo institut pro válečné reparace. „Díky dokumentační práci nového institutu chceme doložit naše finanční nároky za škody způsobené Polsku nacistickým Německem během druhé světové války,“ řekl premiér Morawiecki agentuře DPA. N

ěmecko rovněž nezaplatilo reparace ani České republice a hnutí SPD vyzývá vládu, aby tyto naše oprávněné nároky vymáhala. Německo nám dluží podle ministerstva zahraničí 306 miliard korun v tehdejší měně, což je v dnešní měně mnohanásobně více – částka jde řádově do bilionů korun. Hnutí SPD už dlouho prosazuje, aby to česká vláda vymáhala. Bohužel premiér Babiš to odmítá! On se vzdal, my se ale nikdy nevzdáme.

Polský Sejm už v roce 2017 ustanovil parlamentní komisi pro zjištění válečných škod způsobených Německem v letech 1939–1945, která brzy – v únoru 2022 – ukončí svou činnost. „Rozhodnutí o tom, kdy a jak naložit se zprávou parlamentní komise pro reparace, kterou vede poslanec PiS, ještě nepadlo, ale chystáme se její obsah v dohledné době představit světu,“ podotkl Morawiecki.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …