Fiala (SPD): USA opět vyhrožují suverénní zemi

06.01.2020 16:47

Komentář na facebookovém profilu k dalšímu vyhrocování vztahů s Irákem a dalšími zeměmi.

Fiala (SPD): USA opět vyhrožují suverénní zemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Radim Fiala
reklama

USA opět vyhrožují suverénní zemi! Americký prezident Donald Trump pohrozil Iráku sankcemi v případě, že bude požadovat stažení přes 5000 amerických vojáků, kteří působí v této zemi. Irácký parlament v neděli v souvislosti se zabitím íránského velitele Sulejmáního na území Iráku totiž schválil usnesení, v němž vyzval vládu, aby ukončila přítomnost cizích vojáků v zemi.

Podle hnutí SPD je naprosto nepřijatelné, aby cizí vojska byla v jakékoli zemi proti vůli legitimní vlády. Americké jednotky už takto například porušují například suverenitu Sýrie. Takovéto sprosté vyhrožování považujeme za naprosto nepřípustné!

USA se neustále vměšují do záležitostí suverénních států a dokonce je agresivně vojensky napadají a okupují. USA pohrozily vojenskou intervencí ve Venezuele. Napadly Sýrii, Irák, Libyi, Afghánistán, pomohly destabilizovat Ukrajinu…

Článek 2., odst. 4 Charty OSN ale praví: „Všichni členové se vystříhají ve svých mezinárodních stycích hrozby silou nebo použití síly jak proti územní celistvosti nebo politické nezávislosti kteréhokoli státu, tak jakýmkoli jiným způsobem neslučitelným s cíli Organizace spojených národů“.

Víme, že USA před intervencí a při intervenci SSSR v Afghánistánu podporovaly islámské teroristy a byly (při nejmenším prostřednictvím pákistánské tajné služby) v kontaktu i s Usámou bin Ládinem. Talibán vznikl za podpory pákistánské tajné služby, která spolupracuje s CIA. USA podporují Saudskou Arábii, která též podporuje islámský terorismus a wahhábismus a saláfismus (pravověrný výklad islámu). Podobně USA podporovaly v Sýrii islamistickou opozici proti Asadovi, v Egyptě dokonce Muslimské bratrstvo, v Libyi pomohly nástupu islamistů.

Hnutí SPD se jednoznačně staví proti porušování suverenity nezávislých států. Co říkáte Vy?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

17:36 Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

Hnutí SPD dlouhodobě navrhuje zavedení přímé volby hejtmanů, primátorů a starostů. Vláda ANO, ČSSD s…