Fiedler (Úsvit): Nesmyslně vysoké příspěvky na bydlení akorát inkasují vychytralci

20. 9. 2013 19:05

Ostravanů, kteří pobírají doplatek na bydlení, přibývá. Skoro pět a půl tisíce lidí žije v samotných ubytovnách, další jsou v nelegálních zařízeních. Co je ale alarmující, zástupci krajského úřadu práce říkají, že letos se na dávkách na bydlení vyplatilo více než za celý loňský rok.

Fiedler (Úsvit): Nesmyslně vysoké příspěvky na bydlení akorát inkasují vychytralci
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Ubytovna v Mostě - Velebudicích
reklama

Vyplácí se nehorázně a nesmyslně vysoké příspěvky na sociální bydlení, až v částkách přes deset tisíc korun.  Tyto peníze inkasují vychytralci (majitelé ubytoven a bytů nízké kategorie) přes sociálně vyloučené. Opravdu jsou ale všichni sociálně vyloučení? Když příspěvky, které inkasují, mnohdy přesahují výdělek pracující osoby, pachtící se např. v supermarketu celý den za pár korun? Navíc jiné a zároveň větší peníze končí prostřednictvím eurofondů ve vystavěných hotelích, rančích slavných osob, chovatelských stanicích koní osob spřátelených s ministry apod.

Proč tyto peníze nejdou např. do podpory živnostníků, střední vrstvy, která bude pružně vytvářet pracovní příležitosti, a efektivně tak přispěje k řešení primárního zdroje problémů? Proč pořád řešíme důsledky a neřešíme příčiny?!

Je potřeba primárně řešit problém zaměstnanosti, problém životní úrovně občanů – pak budeme muset méně řešit důsledky jako žití v ubytovnách či kriminalitu.

Z miliard ulitých v daňových rájích tato země prosperovat nebude. Prosperovat bude, až se bude dařit střední vrstvě a s ní i celé společnosti. Znovu opakuji – miliardáři v čele s Bakalou tyjí na státních financích, zakázkách a privatizacích a stát chudne a je čím dál zadluženější. Chybí odpovědnost, odvolatelnost a přímá demokracie, kterou prosazuji s hnutím Úsvit Tomia Okamury, místo oligarchického systému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Úsvit přímé demokracie
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Hotel Opatov na jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy

22:48 Prokop (ANO): Hotel Opatov na jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy

Milí sousedé, asi jste v tomto týdnu zaregistrovali, že magistrát začíná váhat s již několikrát doml…