Filip (KSČM): Odstraňují všechny, prezident se drží

24.11.2021 4:31 | Komentář
autor: PV

Manipulátoři veřejným míněním a také současná tvořící se koalice, když to řeknu lakonicky - tak když se JIM to hodí, ohánějí se účelově Ústavou ČR tak ukrutně, že si u toho jsou ochotni klidně třeba i rameno vykloubit. Zvláště, jde-li o vystavení pomyslné červené karty prezidentu republiky.

Filip (KSČM): Odstraňují všechny, prezident se drží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Svědky jsme toho byli kolem aktivace čl. 66 Ústavy a téhož jsme svědky i po té, co v novém kabinetu hlava státu odmítá navrhovaného ministra zahraničí. Miloš Zeman ví přesně PROČ. Petru Fialovi nehází nijak klacky pod nohy, jak referují proamerická a protihradní média, včetně těch tzv. "nestranných" veřejnoprávních - České televize a Českého rozhlasu.

Část novinářů se vůbec neštítí a vstřícně hltají každé slovo zejména ústavního právníka Jana Kysely a dalších, kteří si přiloží polínko pod oheň, aby založili požár.

Kyselovy myšlenky jsou vskutku pozoruhodné - "Pokud Zeman nejmenuje ministra, může ztratit úřad, i když se uzdravuje" ... nebo ... "Co může dělat Fiala s trucovitým prezidentem?" K partě sudích, snažících se tasit onu červenou kartu, se ale připojují i jiné známé firmy, reprezentující cizí zájmy. Třeba politolog a lidovecký poslanec v předminulém volebním období Ivan Gabal. Ten pro změnu kárá hlavu státu, že výhradami k Lipavskému popírá výsledky voleb ve snaze shodit koalici. Lipavský, mimo jiné zvolen nebyl. Přitom oficiálně ještě jméno Petra Fiala žádné neřekl, nevím, proč všichni spekulují, jen aby se mohli o prezidenta nějak negativně otřít.

Aktivní převelice jsou rovněž samotní tzv. novináři, z nichž někteří volí i výhružnější nótu... - viz. lidovky.cz: "Zeman vs. Lipavský? Bojištěm jsou i ambasády, hradní veto může zbrzdit jmenování padesátky velvyslanců."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

12:04 Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnosti bydlení.