Filip (KSČM): Uvědomte si, že vás budou volit občané České republiky, nikoliv jiného státu

08.09.2017 12:11

Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 9. 2017 k třetímu čtení vládnímu návrhu zákona, kterým se ruší zákon č. 99/2000 Sb., o zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu Búšehr

Filip (KSČM): Uvědomte si, že vás budou volit občané České republiky, nikoliv jiného státu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Vážený pane předsedo, členové vlády, paní a pánové, jen fakticky.

Česká republika po zrušení sankcí udělala několik kroků, mimo jiné začátkem srpna rozhodla o zvýšení své úrovně zastoupení v Teheránu a chargé d'affaires České republiky byl povýšen do funkce velvyslance, obdobně tedy učiní Česká republika vůči chargé d'affaires Íránské islámské republiky tady v Praze. Mimo jiné sousední Rakousko, které v referendu rozhodlo, že nebude provozovat jadernou elektrárnu, na inauguraci prezidenta Rúháního vyslala přímo předsedu rakouského parlamentu s velkou delegací včetně ministra životního prostředí. Samozřejmě se jejich firmy do této elektrárny ucházejí, jako to udělali v době stavby jaderné elektrárny v Búšehru v roce 2000, takže to vyráběli za nás. Já tady jako jihočech tvrdím, že jsme tím přišli o hodně peněz, ZZVZ Milevsko také mimo jiné jednu dobu o reputaci, a to nejen v této elektrárně, ale samozřejmě pro stavby jiných zařízení, byť nejaderných, ale energetických po celém světě. (V sále je obrovský hluk a velmi špatná slyšitelnost!)

Jestli myslíte, že můžeme takto dále pokračovat a nepotřebujeme práci pro naše lidi, prosím rozhodujte ve prospěch jiných států, jiných občanů, ale uvědomte si, že máme 43 dní do voleb a že vás budou volit občané České republiky, nikoliv jiného státu. (Potlesk poslanců KSČM.)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Čeká nás bouře ve finančním a bankovním sektoru?

7:33 Niedermayer (TOP 09): Čeká nás bouře ve finančním a bankovním sektoru?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k možným důsledkům problémů bankovnictví USA