Filip (KSČM): Zakrývané zločiny privatizace

08.06.2021 4:31 | Komentář

Nikdo se o nich nechce bavit, natož je řešit, dořešit a vynést spravedlivé tresty. Hovořím o prokazatelných privatizačních podvodech z 90. letech.

Filip (KSČM): Zakrývané zločiny privatizace
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

Opět jsem se o tom přesvědčil v nedělních Otázkách Václava Moravce. V momentě, jak jsem je začal připomínat v souvislosti s nečinností bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, řeč se okamžitě a účelově stočila na kauzy premiéra Babiše. Typické odvádění pozornosti. I kdyby předseda vlády "spáchal" vše, co je mu kladeno za vinu, pořád to nic nemění na tom, co se v téhle zemi odehrálo během privatizace.

Abych nebyl špatně pochopen, to není obrana Andreje Babiše. On se musí obhájit sám. Spíš mi vadí, kolika lidem, a z kterých politických stran, se teď prostě hodí, aby na něho byla upřena pozornost médií a veřejnosti, a špinavé zločiny z divokých "devadesátek" zůstaly zapomenuty, resp.uzamčené v nedobytném trezoru NSZ a promlčely se.

Horlivý v této manipulaci byl v OVM zejména šéf ODS Petr Fiala. Jakmile jsem jen připomenul téma privatizace, předseda občanských demokratů ihned přepřahal na Agrofert a Čapí hnízdo. Jistě, nedivím se mu, vždyť to byla právě ODS, která na stříbrném podnosu servírovala produkty socialistického průmyslu a zemědělství zahraničnímu spekulativnímu kapitálu a vlastním kamárádíčkům. Avšak zakrýt Babišem privatizační zločiny a zahrabat je na věky věků do smetiště dějin, tohle KSČM nikdy nepřipustí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondrák (ANO): Piráti jsou absolutně nepředvídatelní

14:51 Vondrák (ANO): Piráti jsou absolutně nepředvídatelní

Komentář na facebookovém profilu k neurčitostem pirátského programu