Po Brexitu a vítězství Donalda Trumpa v USA to bude další krok ke zvrácení sil ve prospěch rovnoprávné mezinárodní spolupráce. Evropská unie pod vládou Jeana-Clauda Junckera a Spojené státy pod vládou Baracka Husseina Obamy doposud vedou konfrontační mezinárodní politiku založenou na vnucování multikulturní společnosti a západní nadvlády. Jejich nátlak pomocí výhružek (dotace x imigrační kvóty), sankcí (Rusko), politických převratů (Ukrajina, Egypt) nebo vojenských zásahů (Libye, Sýrie atd.) byl použit po celém světě. Postupné politické změny na nejvyšších místech v jednotlivých státech západního světa však mohou tento konfrontační model změnit.
Jak se zdá, dalším státem na řadě ohledně politických změn je sousední Rakousko. Není bez zajímavosti, že od července, kdy skončil mandát dosavadního prezidenta Heinze Fischera, zastupuje úřad rakouského prezidenta tříčlenné předsednictvo Národní rady. Jedním z těchto tří „prezidentů“ je i kandidát svobodných Norbert Hofer.
Druhé kolo proběhne více než 7 měsíců po prvním kole, které přesvědčivě vyhrál zástupce Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Norbert Hofer se ziskem 35 % hlasů. Do druhého kola s ním se ziskem 21 % hlasů postoupil nezávislý kandidát Alexander Van der Bellen, který je členem strany Zelení - Zelená alternativa. Kandidáti vládních sociálních demokratů a lidovců zcela propadli. Připomeňme, že rakouská vláda byla zpočátku velmi nakloněná přijímání imigrantů, a byla halasným podporovatelem imigračních kvót EU.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV