Flachs (SPD): Sobotka, Pelta... aneb osobní zájmy nad zájmy celku

4. 5. 2017 9:46

Nedotknutelní mohykáni politické a sportovní scény v českých zemích, kteří nebyli léta schopni přijmout svůj díl odpovědnosti, končí. Premiér Sobotka zavedl ČSSD k nejnižším preferencím za posledních 20 let. Ani Miroslav Pelta (ODS) nezůstal pozadu.

Flachs (SPD): Sobotka, Pelta... aneb osobní zájmy nad zájmy celku
Foto: spo-milevsko.eu
Popisek: Robert Flachs
reklama

Miroslav Pelta dokázal přežít jakýkoli skandál, který se stal na hřišti nebo zejména v zákulisí českého fotbalu. Co na tom, že šéf rozhodčích Roman Berbr odrážel jedno nařčení za druhým. Přestože jeho podřízení se už nechtěli zúčastnit těchto zákulisních her, nedošlo k žádné razantní změně. Rychlou změnu však nelze čekat ani po současné razii Policie ČR. Neboť získání důvěry fotbalového národa v čistotu českého fotbalového prostředí bude trvat rozhodně déle než její ztráta.

 

Neméně "úspěšně" si vedl pan premiér. Co je platné, že není sám o sobě vyšetřován v rámci korupčních afér, když je internet plný informací ohledně jeho podílu na vytunelování OKD. Připomeňme, že v daném období působil jako ministr financí. Místo zamýšlení se nad sebou samým a nad nepopulárností politiky ČSSD, premiér kladl důraz na něco jiného. Na likvidaci svých stranických přátel i nepřátel.  Hašek, Dienstbier, Mládek, Zimola a další... jejich politická kariéra byla poškozena právě díky vnitrostranickým čachrům.

 

Bohužel tento nešvar se u nás objevuje stále častěji. Kvůli upřednostnění osobních ambicí je poškozován celek (ať už se jedná o fotbal nebo politickou stranu).

Mgr. Robert Flachs

  • BPP
  • bez politické příslušnosti
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Regionální výrobci jsou pilní jako včelky

21:15 Vinklátová (SLK): Regionální výrobci jsou pilní jako včelky

Blíží se Vánoce a s nimi i výroba perníčků, vánočního cukroví, pití čaje nebo punče a zapalování sví…