Flachs (SPD): V populismu ve Francii vede Macron

27.04.2017 21:10

Všeobecné snížení daní, byty pro mladé, dotace na nová auta, proplácení vstupenek na kulturu, tisíce nových policistů, miliardy eur na investice, zvýšení platů, milióny kvalifikovaných pracovníků. Sliby Emmanuel Macron určitě nešetří.

Flachs (SPD): V populismu ve Francii vede Macron
Foto: spo-milevsko.eu
Popisek: Robert Flachs

V jeho programu prakticky neexistuje skupina, která by si nepolepšila. Rekvalifikace 1 miliónu mladých nezaměstnaných, 80000 bytů pro mladé, 80000 nových míst v učebních oborech, snížení sociálních odvodů pro zaměstnavatele, snížení odvodů pro zaměstnance, snížení zdanění podniků, 50 mld. eur na veřejné investice, 1000 Euro na nákup nového automobilů, 10000 nových policistů, 3000 Eur pro každého učitele v prioritních oblastech, knihovny přístupné ve večerních hodinách i o víkendech, šeky pro mladé ve výši 500 Euro na kulturu to vše slibuje kandidát na prezidenta Emmanuel Macron.

 

A nejen to uprchlíci utíkající do Francie budou pouze ti, kteří utíkají před násilím a válkou. Ve francouzském parlamentu bude větší zastoupení občanů nefrancouzského původu. Politické strany budou získávat finance s ohledem na dodržování kvót pro kandidáty dle pohlaví. Macron mimo jiné slibuje nové a lepší školství, novou a lepší  justici, novou a samozřejmě lepší péči o staré atd.

 

Sám o sobě populismus není nic špatného, neboť se jedná o prosazení cílů, které jsou populární mezi lidem. Avšak přijde mi nespravedlivé, když při negativním chápaní tohoto slova je za populistku označována pouze kandidátka Národní fronty Marine Le Penová za sliby - zrušení protiruských sankcí, zastavení imigrace či vystoupení z EU.

Mgr. Robert Flachs

  • BPP
  • bez politické příslušnosti
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Posun českého porodnictví směrem k možnosti volby je jedním z našich cílů

17:56 Richterová (Piráti): Posun českého porodnictví směrem k možnosti volby je jedním z našich cílů

Dobrá praxe v porodnictví zkvalitní péči a uvolní ruce lékařům pro komplikace. Ve Sněmovně právě pro…