Fleischer (SPR-RSČ): Podstatou (ne)fungování České republiky je nyní Poche

24.06.2018 19:52 | Zprávy

Nemáme vládu, protože nemá důvěru a Poche nemá post ministra. V Česku vládne politická krize a nestabilita. Společnost upadá a špatný stav se navenek koriguje prolhanými statistikami úplatných médií.

Fleischer (SPR-RSČ): Podstatou (ne)fungování České republiky je nyní Poche
Foto: archiv
Popisek: místopředseda SPR-RSČ Karel Fleischer

Volby do dolní komory parlamentu proběhly v říjnu 2017 a o 8 měsíců později stále nemáme vládu s důvěrou dolní komory.

Celý problém tkví patrně v nějakém závazku Babiše vůči končícímu europoslanci Pochemu, který trvá na postu ministra, což ale nehodlá akceptovat prezident republiky. A oba trvají na svém a to včetně Pocheho. Vláda dál zůstává v demisi a nad stabilitou současné Poslanecké sněmovny visí možnost krize a nových voleb. Ovšem zatím jen teoreticky.

Strany, které nechtějí akceptovat jak výsledky voleb, tak skutečnost, že Babiš je trestně stíhaný, s ním do nové vlády nepůjdou, a ty, které se tam vecpaly, si kladou nesplnitelné podmínky napříč vůli voličů.

Do nejvyšších míst chtějí usedat lichváři, půjčkaři a insolvenční podnikatelé a lidé ze stran, které se již do historie podepsali v negativním významu a voliči je ve volbách jasně odmítli.

Vedení státu tedy stojí na tom, aby nějaký Poche dostal doslova pověstné korýtko a moc a mohl plnit patrně úkoly mu svěřené nějakými kruhy v EU, se kterými byl ve styku ve svém volebním období europoslance.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Korupce

Co jste udělali pro potlačení korupce, když jste byli ve vládě? A je podle vás bitcoinová kauza korupční kauzou? Horáková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Fialovo zadlužení má bránit další vládě něco měnit

9:15 Vích (SPD): Fialovo zadlužení má bránit další vládě něco měnit

Rozhazovačné nakládání s veřejnými financemi, pokud jde o posílání peněz do zahraničí nebo o nekontr…