Fleischer (SPR-RSČ): Stát musí méně spotřebovávat a více nechávat těm, kteří vydělávají

20.01.2020 11:22 | Zprávy
autor: PV

Jak zajistit plošně vyšší koupěschopnost populace a navýšit ekonomický růst nejen země, ale celého soukromého sektoru je otázka, která je nejpodstatnější, ale zapadá za zájmy lobbistických skupin.

Fleischer (SPR-RSČ): Stát musí méně spotřebovávat a více nechávat těm, kteří vydělávají
Foto: archiv
Popisek: místopředseda SPR-RSČ Karel Fleischer

 Proč je Čech 31 let po sametové revoluci stále chudým příbuzným svých západních sousedů?

Ve včerejší detabě byla jasně patrná vůle politiků, kteří nemají zájem činit kroky obecně vedoucí k prosperitě české společnosti, ale stále hájí zájmy úzkých prominentů a pochybných spekulantů. Na otázku Václava Moravce, jak je to s PPF Group a souvislostí s mnohými politiky ČR, zejména prezidentem Zemanem, odpověděli všichni rozsáhlým klábosením jiným směrem tak, aby pojem PPF Group zapadl v zapomnění. Lichvářská pochybná společnost je charakteristikou dnešního českého kapitalismu, který však se skutečným fungujícím kapitalismem v jiných zemích nemá nic společného.

Na základě prospěchu jednoho šmejda utře ústa 99% podnikatelské sféry a tržní prostředí v ČR je utlačováno zisky několika jedinců, což pečlivě udržuje neměnný parlament a komplikuje vláda, která vymýšlí další pokuty a exekuce, další zdanění, např. i výher.

Ta místo aby podpořila svojí politikou podnikavou část populace, zcela ji likviduje rostoucími poplatky, pokutami, lichvářskými úroky a přebujelou administrativou.

Za 30 let nedošlo ke slibovanému zjednodušení administrativy podnikatelské sféry a v době rozmachu informačních technologií stále nemáme propojený systém úřadů, které spravují živnostníky a podnikatele. Musíme stále poletovat po různých budovách, abychom zařídili běžnou věc, kolem svého podnikání. A žasneme kolik budov má magistrát a kolik úředníků živí a jak mají stále málo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.