Folwarczny (ODS): Sebekvalitnější distanční vzdělávání nemůže nahradit přímý kontakt s pedagogem

12.10.2021 19:58

Vláda by měla vyjasnit, z jakého právního titulu ředitelé škol posílají své školy a třídy do karantény.

Folwarczny (ODS): Sebekvalitnější distanční vzdělávání nemůže nahradit přímý kontakt s pedagogem
Foto: ods.cz
Popisek: Stanislav Folwarczny (ODS)

Komise Rady Asociace krajů pro školství a sport na výjezdním zasedání v Moravskoslezském kraji přijala usnesení, ve kterém vyzývá Vládu ČR (konkrétně resorty zdravotnictví a školství), aby vyjasnila, na základě jakého konkrétního právního titulu a jeho podoby mohou ředitelé škol po doporučení krajské hygienické stanice nařídit karanténu žáků ve své škole. 

Anketa

Je v pořádku spekulovat o sesazení prezidenta Zemana ze zdravotních důvodů?

hlasovalo: 17727 lidí

Představitelé krajů pro oblast školství se shodli na tom, že nejednotná praxe krajských hygienických stanic napříč Českou republikou vyvolává ve školách v území ohromný zmatek a nejistotu. Ředitelé škol často bez jasného právního zmocnění, zpravidla pouze po telefonickém doporučení hygienické stanice, posílají své žáky do karantény z důvodu výskytu případů COVID-19 na škole. Období karantény trvá často až 14 dní bez jakékoliv možnosti průběžného testování. Daná praxe je často zcela nesmyslná a zbytečně neúčelně narušuje průběh a kvalitu vzdělávání žáků.

„Mnozí žáci a studenti se ještě teď vyrovnávají s důsledky, které způsobilo uzavření škol během lockdownu na jaře tohoto roku. Sebekvalitnější distanční vzdělávání zkrátka nemůže nahradit přímý kontakt s pedagogem během výuky ve třídě. Proto považuji za nutné, aby se karanténa nařizovala opravdu jen v nejnutnějších a opodstatněných případech. Zároveň ředitelé musí dostat jasné úřední rozhodnutí, jak mají postupovat, které žáky mají poslat do karantény a na jak dlouho,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zachránili jsme úrodnou půdu ve Hněvotíně

6:27 Jurečka (KDU-ČSL): Zachránili jsme úrodnou půdu ve Hněvotíně

Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci se Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj