Freund (Žít Brno): Pomůžeme znevýhodněným dětem k lepšímu zvládání školních povinností

08.08.2016 21:01

I když se v rámci Strategického plánu sociálního začleňování nejvíce zmiňují projekty v oblasti bydlení, nejde v něm jen o tohle, ale o řadu provázaných aktivit a projektů s cílem podpory těch nejohroženějších skupin obyvatel, zejména pak dětí!

Freund (Žít Brno): Pomůžeme znevýhodněným dětem k lepšímu zvládání školních povinností
Foto: Žít Brno
Popisek: Žít Brno, logo hnutí.

Tento týden Rada města Brna schválila projekt "Prevence školní neúspěšnosti na základních školách ve městě Brně", který je součástí aktivit navazujících na strategický plán. Jedná se o plošnou podporu kvality základního vzdělávání v Brně, do něhož se zapojí všechny zřizované základní školy. Projekt je to velký - město Brno na něj získá z EU téměř 50 000 000 Kč a jeho partnery je několik neziskových organizací. Jeho součástí bude

1) Doučování znevýhodněných žáků na základních školách, přičemž důraz bude kladen na práci s těmi, kteří se připravují na střední školu.
2) Kroužky na podporu aktivního občanství a sociálního rozvoje, finanční gramotnosti a dalších dovedností nutných ke zvládání profesního i osobního života v tržních vztazích.
3) Kariérní poradenství pro různě znevýhodněné žáky ve spolupráci se zaměstnavateli v regionu. 
4) Navýšení pedagogických a sociálních pracovníků ve školách při práci se znevýhodněnými žáky.
5) Vzdělávání pro stávající pedagogické pracovníky v inkluzivních metodách práce se znevýhodněnými žáky.
6) Pilotní ověření pozice koordinátor inkluze ve škole.

Mám radost, že se projekt podařilo dotáhnout ke schválení a jsem přesvědčený, že pomůže sociálně i jinak znevýhodněným dětem k lepšímu zvládání školních povinností a učitelům k lepšímu porozumění a schopnosti práce s těmito dětmi. Protože nejen bydlení, ale i vzdělání je extrémně důležitý faktor, který může pomoci řešit sociální vyloučení."

V projektu bude zapojeno 66 základních škol zřizovaných městem Brnem a jeho městskými částmi, 2 školy jiných zřizovatelů (NNO a církev), které s městem Brnem a jím zřizovanými školami dlouhodobě spolupracují, a 7 dalších organizací, které doučují znevýhodněné žáky základních škol v neformálních klubech (například Diagnostický ústav pro mládež a středisko výchovné péče Veslařská či Diecézní charita).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Manželství pro všechny prosadíme. A nepřestaneme, dokud to neprojde

8:35 Piráti: Manželství pro všechny prosadíme. A nepřestaneme, dokud to neprojde

Komentář na facebookovém profilu k manželství pro stejnopohlavní páry.