Gajdůšková (ČSSD): Příspěvek na platy lidí se zdravotním postižením stoupne

13.12.2019 22:36

Státní příspěvky zaměstnavatelům na platy lidí se zdravotním postižením vzrostou. Poslaneckou novelu schválil Senát. Příspěvek vzroste o 800 korun až na 12.800 korun měsíčně, a to v souvislosti s růstem minimální mzdy. Iniciátorkou poslanecké novely zákona o zaměstnanosti je Alena Gajdůšková a novela nyní poputuje k prezidentovi.

Gajdůšková (ČSSD): Příspěvek na platy lidí se zdravotním postižením stoupne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková

„Lidé se zdravotním postižením a jejich zaměstnavatelé se konečně dočkali. Mohou si oddechnout, nepřijdou o svá pracovní místa. Já jsme velmi ráda, že všemi hlasy přítomných prošel v Senátu návrh zákona o navýšení příspěvků na zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Děkuji všem ve Sněmovně i v Senátu, kteří můj návrh podpořili,“ řekla poslankyně ČSSD Alena Gajdůšková.

Podle novely bude v budoucnu o dalším růstu příspěvku rozhodovat vláda. Tím pádem odpadne potřeba pokaždé měnit zákon. Příspěvky jsou určeny pro zaměstnavatele, kteří mají na chráněných pracovních místech víc než polovinu lidí se zdravotním postižením z celkového počtu pracovníků. Zvýšení příspěvku znamená pro OZP hodně, říká Gajdůšková. „Jednak to znamená, že nebudou muset být pracovní místa pro OZP omezována. Já hlavně doufám, že vláda využije svého zmocnění, které v návrhu také je a se současným navýšením minimální mzdy současně od nového roku navýší znovu i příspěvek. Práce pro osoby se zdravotním postižením není jen způsobem obživy, ale důležitou formou rehabilitace v tom nejširším slova smyslu. I z tohoto důvodu je to velmi dobrá investice ze strany společnosti.“

Příspěvek se naposledy zvyšoval loni. V případě zaměstnávání zdravotně znevýhodněných lidí činí dotace na platy až 5000 korun měsíčně a předloha jejich výši nemění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Starosta Hocke: Rok 2020 se ponese ve stavebním duchu

16:50 Starosta Hocke: Rok 2020 se ponese ve stavebním duchu

Město Turnov plánuje i v roce 2020 věnovat podstatnou část svého rozpočtu na stavby či rekonstrukce.…