Golasowská (KDU-ČSL): Dění v našem regionu je pro mě klíčové

09.08.2015 16:31

Témata, která jsou v regionu aktuální, se rozhodla svým kolegům z poslaneckého klubu KDU-ČSL představit Pavla Golasowská, poslankyně Moravskoslezského kraje. Pozvala je proto na několikadenní setkání.

Golasowská (KDU-ČSL): Dění v našem regionu je pro mě klíčové
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

„Chtěla jsem kolegy z poslaneckého klubu seznámit s naším krajem a děním v něm. Určitě budeme hovořit o ovzduší, podívali jsme se do Třineckých železáren a prohlédli si také areál ubytovny ve Vyšních Lhotách, kde by měli nalézt přístřeší uprchlíci,“ řekla Pavla Golasowská.

Při návštěvě Třineckých železáren se Pavla Golasowská zajímala nejenom o tzv. odprášení, ale také o spolupráci železáren se Středním odborným učilištěm v Třinci.

„Železárny totiž zaměstnávají absolventy hutních oborů. Díky této spolupráci tak najdou mladí uplatnění na trhu práce hned po škole. Je to dobrá inspirace i pro další podniky,“ dodala Golasowská.

Poslanci si prohlédli také ubytovnu ve Vyšních Lhotách, kam vláda plánuje umístit uprchlíky. Právě ve Vyšních Lhotách pobývali uprchlíci i v minulosti.

„Prohlédli jsme si ubytovací zařízení, viděli jsme podmínky, v jakých budou uprchlíci ubytováni, i jeho kapacitu. Doprovodila nás také starostka obce, se kterou jsem v kontaktu. Řešíme spolu, co bude zhruba dvě stě uprchlíků znamenat pro život obce a její obyvatele, jak jsou na jejich přítomnost připraveni,“ doplnila Pavla Golasowská.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Jednáme o rozšíření prestižní kosmické agentury v Praze

12:49 Pospíšil (TOP 09): Jednáme o rozšíření prestižní kosmické agentury v Praze

Agentura pro evropský globální navigační družicový systém (GSA) sídlící v Praze se může rozrůst o s…