Golasowská (KDU-ČSL): Nemáš respirátor? Tak do obchodu nelez a ani nejez!

01.03.2021 16:57

Dnes je první den uzávěry a přísný lockdown, který s sebou mimo jiné nese povinnost mít respirátor i při nákupu v obchodech.

Golasowská (KDU-ČSL): Nemáš respirátor? Tak do obchodu nelez a ani nejez!
Foto: kdu.cz
Popisek: Pavla Golasowská, KDU-ČSL
reklama

Mnoho občanů se předzásobilo a respirátory si nakoupili zejména přes internet. Nicméně máme tady skupinu obyvatel, kteří jednak internet nemají a jednak vládní nařízení nesledují. Řeč je o klientech sociálních služeb, a to hlavně o klientech azylových domů, nocleháren, denních center, kterým dnes nebylo umožněno nakupovat. Neměli totiž respirátor.

Sociální služby respirátory pro klienty nemají a v Potravinových bankách, jak bylo v médiích avizováno, mají pouze jednorázové roušky, s těmi je ale ostraha obchodu dovnitř nepustí. Kde se stala chyba? Vládní nařízení opět přišlo dříve, než schopnost distribuovat respirátory potřebným.

A máme v republice vůbec dostatek respirátorů pro všechny, když máme platné nařízení o zákazu vstupu na určitá místa bez nich? Další otázkou je, zda je vůbec má kdo rozvézt? A co si mají počít ti, kdo respirátor nevlastní? Zřejmě jsou odsouzeni zemřít hlady. Naše milá vládo, sestup z výšin mezi prostý lid a přijď se podívat, jak to zase (ne)funguje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): I u nás dramaticky klesl počet obětí covidu

10:29 Niedermayer (TOP 09): I u nás dramaticky klesl počet obětí covidu

Komentář na facebookovém profilu k očkování proti covidu.