Golasowská (KDU-ČSL): Příručka MŠMT o výchově mládeže je v rozporu s právní úpravou i zdravým rozumem

15.04.2018 15:50 | Zprávy

Vyjádření k interpelaci ministryně práce a sociálních věcí

Golasowská (KDU-ČSL): Příručka MŠMT o výchově mládeže je v rozporu s právní úpravou i zdravým rozumem
Foto: kdu.cz
Popisek: Pavla Golasowská, KDU-ČSL

Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo letos v březnu metodickou příručku pro sociální pracovníky. Mladiství podle ní získávají větší práva, než měli doposud. Takové patnáctileté dítě si tak může samo rozhodnout o tom, zda chce studovat nebo bydlet samostatně. V praxi to znamená, že pokud například dítě chodí takzvaně za školu, sociální pracovníci by mu v tom neměli bránit. Navíc dítě si může podle příručky samo rozhodovat o svém zdraví - pokud bude brát drogy, má na takové rozhodnutí podle ministerstva právo.

Podle KDU-ČSL je příručka nejen v rozporu se současnou právní úpravou, ale i zdravým rozumem. Proto dnes budu apelovat na ministryni práce a sociálních věcí Jaroslavu Němcovou, aby příručku okamžitě stáhla. KDU-ČSL jednoznačně prosazuje tradiční a rozumnou výchovu dětí ze strany rodičů i sociálních pracovníků. Lidovci odmítají, aby stát u dětí podporoval zahálčivý život nebo experimentování s návykovými látkami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Foltýn

Dobrý den, moc to nechápu, to že Foltýna platila armáda vám sdělil Fiala? Proč by to dělala? A i kdyby to dělala nebylo by to vlastně prašť jako uhoď, protože armádu platí vláda potažmo vlastně my? A budete se dál pídit po tom, kdo byl vlastně jeho nadřízený? Docela dost by mě to zajímalo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Černochová: Za čtyři roky těžko lze udělat zázraky

9:15 Ministryně Černochová: Za čtyři roky těžko lze udělat zázraky

Reakce na kritiku Lubomíra Metnara, publikovaná na svém veřejném facebookovém profilu