Grebeníček (KSČM): Je čas militarizující, služebnou zahraniční politiku českého státu změnit

16.10.2013 18:59 | Zprávy
autor: KSČM

Komu pomáhá Armáda České republiky? Na co chudý, tunelovaný český stát vyhazuje miliardy korun? Jsem přesvědčen, že je čas militarizující, služebnou a ostudnou zahraniční politiku českého státu změnit.

Grebeníček (KSČM): Je čas militarizující, služebnou zahraniční politiku českého státu změnit
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

Sami čeští vojáci za to nemohou. Ale zahraniční politika českých vlád, nedůstojná a ostudně servilní ke Spojeným státům a NATO, staví Armádu České republiky do velmi špatného světla, do ponižujícího postavení okupační a intervenční armády, která lokajsky podporuje pachatele zločinů proti míru a akcí, které porušují mezinárodní právo a mezinárodní úmluvy o lidských právech.

Téměř půl milionu lidí zemřelo v souvislosti s válkou v Iráku od invaze Spojených států v roce 2003. Vyplývá to z americké akademické studie, z níž dnes citovala agentura AFP. Nejnovější odhad sestavili univerzitní badatelé v USA, Kanadě a iráckém Bagdádu ve spolupráci s iráckým ministerstvem zdravotnictví.

Zapracovali do něj nejen násilná úmrtí, ale také smrt lidí spojenou s invazí, povstáním a sociálními nepokoji, jíž bylo možné se vyhnout. Příčinou většiny zaznamenaných úmrtí bylo násilí. Cílem experty zpracované studie je poskytnout pravdivější obraz toho, jaké utrpení přináší válka, a přimět vlády, aby si důkladně rozmyslely, jaké škody mohou způsobit případnou příští invazí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

12:04 Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnosti bydlení.