Grebeníček (KSČM): Zrazují zájmy republiky

15.04.2017 19:59 | Zprávy

Evropa a republika je ve vážném ohrožení. A jednou z podstatných příčin je právě Severoatlantická aliance a lokajské posluhování zájmům atlantického impéria. Prodejnost a služebnost české politické reprezentace je už tradiční.

Grebeníček (KSČM): Zrazují zájmy republiky
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

V oficiálních diskusích o české politice v posledních letech zesláblo slůvko mír. Zákon o ochraně míru byl příznačně zrušen, aby českým spolupachatelům válečných zločinů Severoatlantické aliance nekazil dobré spaní. Na aktivisty a aktivity mírových hnutí hledí dneska nejen otevření militaristé, ale i prý objektivní veřejnoprávní televize a rozhlas spatra. Téma upevňování bezpečnosti mírovými prostředky je v debatách většiny českých politických stran už po dvě desetiletí přehlušováno vychytralou rétorikou o údajném posilování vojenské bezpečnosti a obrany

Troufám si však tvrdit, že bojová síla a zejména obranný potenciál Armády České republiky dnes vzbuzují útrpné úsměvy. Kapesní armáda totiž už léta není budována jako efektivní nástroj obrany republiky, ale jako lokajský servis a účelová podpora NATO a amerických expanzí na Balkáně, v Iráku či Afghánistánu. Při veškerém žvanění o obraně se pakt NATO silně zaměřil na podporu americké expanze. Namísto aby rizika válečných konfliktů, terorismu a jejich důsledky pro Evropu odvracel, vytváří je a přiživuje.

Poměřováno výsledky pod hesly posilování obrany nedochází k posílení míru a bezpečnosti, ale právě naopak. Zvyšuje se mezinárodní napětí, provokuje zbrojení a uplatňuje imperiální expanze. Ve veřejném prostoru se začíná mluvit už i o riziku velké války v Evropě či dokonce na celém světě. Jako by občanská válka na Ukrajině, střet podněcovaný Evropskou unií a Spojenými státy, nebyl dostatečným varováním.

Také za podpory české vlády americké základny a vojenské kolony pod krytím NATO míří dnes ve stopách Napoleona a Hitlera na východ Evropy. Napoleon expanzi zdůvodňoval potřebou posílení kontinentální blokády Anglie a Hitler zase plán Barbarossa potřebou životního prostoru a surovin. Z války o Kosovo proslulá tak řečená krvavá Madla Albrightová pak současnou expanzi vlád USA a NATO a jejich tlak na Rusko předznamenala postesknutím, že Rusko má moc surovin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Bude to velká jízda

16:02 Rajchl (PRO): Bude to velká jízda

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k účasti v televizních debatách