Gregorová (Piráti): Nástup nových technologií přinesl nové nástrahy a výzvy

24.07.2022 16:52 | Tisková zpráva

Pirátka Gregorová spouští kampaň NEklikat! Otevírá zanedbávané téma bezpečnosti na internetu.

Gregorová (Piráti): Nástup nových technologií přinesl nové nástrahy a výzvy
Foto: Repro Youtube
Popisek: Markéta Gregorová

Europoslankyně za Pirátskou stranu Markéta Gregorová se dala dohromady s experty na kyberbezpečnost z řad odborné veřejnosti, ale také skupinou tzv. „etických hackerů“. A během letních prázdnin chce pro českou veřejnost otevřít témata spojená s bezpečností v online prostoru. „Doufám, že naší kampaní pomůžeme českým uživatelům internetu obrnit se proti stále nebezpečnějším nástrahám online prostoru.“

„Internet se stal každodenní součástí našich životů. Využíváme ho k práci, k zábavě, komunikaci mezi sebou. Bez internetu už naše společnost stěží dokáže existovat. Nástup nových technologií ale přinesl i nové nástrahy a výzvy,“ vysvětluje Markéta Gregorová svoje motivy pro spuštění kampaně (více ZDE).

K pravidelnému nárůstu kybernetické kriminality dochází v Česku od roku 2011. Za sledovanou dobu posledních 10 let bylo spácháno 60 tisíc skutků spadajících do kategorie kybernetické kriminality a ostatní kriminality páchané v kyberprostoru. Z toho policie eviduje téměř 10 tisíc jen za poslední rok! Strmý nárůst sledoval i svět. V roce 2020 v průběhu pandemie COVID-19 vzrostla kyberkriminalita ve světě o 600 %.

„To, co se ovšem dostane až do rukou policie, je jen zlomek. Většina každodenních kybernetických útoků, prolomení bezpečnosti a podvodů se k vyšetření vůbec nedostane,“ upozorňuje dále europoslankyně.

„V kampani chystáme podcasty s expertkami a experty, infografiky, na kterých srozumitelně představíme nejzajímavější data z oblasti kyberbezpečnosti a další aktivity, kterými budeme upozorňovat širokou českou veřejnost na aktuální digitální nástrahy. Naším cílem je zapojit veřejnost a spolu konečně pořádně otevřít téma kyberbezpečnosti. Věřím, že naší kampaní pomůžeme českým uživatelům Internetu obrnit se proti stále nebezpečnějším nástrahám online prostoru,“ slibuje Pirátka a zmiňuje jména, jako jsou kyber expertky Adéla Kadlečková a Kristína Soukupová, nebo etický hacker Marek Jílek.

Kampaň je financovaná z prostředků frakce Evropského parlamentu Greens/EFA a bude komunikována skrz vlastní webové stránky (ZDE), sociální sítě europoslankyně Markéty Gregorové (Facebook ZDE, Twitter ZDE, Instagram ZDE) a mediální partnerství. Předchozí kampaně Markéty Gregorové se zaměřovaly na dezinformace a boj proti nim (Pravda bolí ZDE) a větší pestrost v politice (Politika je pro všechny ZDE).

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Co jsme my odmítli, Fialova vláda nadšeně přijala

12:06 Schillerová (ANO): Co jsme my odmítli, Fialova vláda nadšeně přijala

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vývoji Green Dealu