Hajdušík (KSČM): Registrační pokladny jako nástroj konkurence

3. 10. 2013 8:45

Registrační pokladny jsou často probírané téma mezi podnikateli. Mnoho lidí návrh zavést registrační pokladny zavrhuje. Důvody mohou být různé.

Hajdušík (KSČM): Registrační pokladny jako nástroj konkurence
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Pokud by však ale platila povinnost registračních pokladen jak pro kamenné prodejny, tak i přenosné pokladny pro trhovce a podomní prodejce, mohl by to být slušný nástroj zdravé konkurence. Představte si živnostníka vlastnící kamennou prodejnu. Prodává v ní své zboží celoročně za určitou cenu. Do prodejní ceny musí mimojiné zohlednit cenu nájmu, energií, výplaty prodavačů a hlavně daně. Dnes zákon o registračních pokladnách neplatí. Klidně se mu může stát, že zrovna v době sezóny, kdy by mohl mít ty nejlepší tržby, přijede „kočovný“ prodejce a zastaví kousek od jeho prodejny a klidně prodává rovnou ze svého auta. A problém je tady. On nemá tak vysoké náklady jako prodejce na kamennou prodejnu. A třeba taky neplatí daně. A ve výsledku může prodávat zboží, které je i o polovinu levnější. Kdyby platila povinnost mít registrační pokladny pro všechny, rozdíl v ceně by již nebyl tak dramatický. Kamennou prodejnu by to tímpádem tolik neohrožovalo.

Další kapitolou samou o sobě jsou prodejci z cizích zemí, kteří vozí zboží na naše území. Prodají ho a hned odjedou. Platí však u nás daně? A co trhovci prodávající textil z asijských zemí. Kolik oni odvedou skutečně na daních? Díky registračním pokladnám by se zvýšila možnost s nepoctivci zatočit a ochránit poctivé obchodníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: KSČM

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Divadýlko před volbami

15:20 Senátor Valenta: Divadýlko před volbami

Komentář na facebookovém profilu k výzvě hnutí Žít Brno přijmout desítky migrantů