Hamáček (ČSSD): Stát musí fungovat efektivně

09.07.2018 20:59 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k digitalizaci státní správy

Hamáček (ČSSD): Stát musí fungovat efektivně
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček.

Digitalizace ve státní správě není volbou, ale naprostou nutností. Stát musí fungovat efektivně. Pomocí e-občanky se nově budete moci přihlásit k jednotlivým službám. Zatím jich je 37 a jsou mezi nimi třeba potvrzení o bezdlužnosti nebo výpis z rejstříku trestů.

To je ale samozřejmě teprve začátek a další služby budou přibývat. Jde nám zejména o to, aby skončilo nekonečné obíhání úřadů a opakované dokládání stejných údajů. Věřím, že lidé nové přístupy ocení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Robert Plaga, Ph.D. byl položen dotaz

Co bude s těmi osobními informacemi?

Mám na mysli ty, které od dětí sesbírala Česká školní inspekce? Kdo k nim má a bude mít přístup? Není na místě jejich skartace? Uděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ševčík (SPD): Pokles v oblasti bydlení při vládním angažmá Pirátů

16:04 Ševčík (SPD): Pokles v oblasti bydlení při vládním angažmá Pirátů

Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2026 k pirátské politice bydlení v praxi, nikoli…