Hamáček (ČSSD): Tak tohle NE!

19.09.2021 21:15 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k návrhu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na rozdělení nemocnic na 'dobré' a 'špatné'

Hamáček (ČSSD): Tak tohle NE!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády Jan Hamáček

Jsem naprosto pobouřen návrhem ministra zdravotnictví Vojtěcha (ANO)! Jeho nápad na selekci nemocnic v České republice a jejich rozdělení na „dobré“ a „špatné“ není nic jiného, než začátek PRIVATIZACE ZDRAVOTNICTVÍ! Smyslem návrhu je postupně zadlužit zejména malé nemocnice, aby se mohly výhodně prodat soukromým investorům. Nebo je zavřít úplně.

Pokud by Vojtěchův šílený plán byl realizován a menší nemocnice by byly v ohrožení, výrazně by se prodloužila vzdálenost mezi pacienty a nemocnicemi. A doplatili by na to hlavně lidé, kteří žijí v menších městech a na venkově. To absolutně odmítám.

ČSSD bude vždycky stát v cestě privatizaci zdravotnictví a bude bojovat za dostupnost zdravotní péče po celé ČR. Boj proti poplatkům ve zdravotnictví nebo proti rušení akutních lůžek je toho důkazem. Jedině díky síti veřejných nemocnic a jeho kapacit jsme dokázali zvládnout pandemii.

Plán ministra potvrzuje trend, o kterém mluvím už delší dobu. A sice, že se ANO začíná radikálně sbližovat s ODS. Představitelé obou stran prohlašují, že by se jim spolupráce zamlouvala. Protože pandemií poraněná kořist v podobě českého zdravotnictví jim leží pod nohama. Za ČSSD jednoznačně říkám, že proti takovému plánu budeme tvrdě bojovat do poslední chvíle.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Nedvědický: Kontroly cestujících v MHD zpřísní

22:24 Primátor Nedvědický: Kontroly cestujících v MHD zpřísní

Město ve spolupráci s dopravním podnikem, městským obvodem Neštěmice a městskou policií zavádí nový …