Hamáček (ČSSD): Vztahy mezi Francií a ČR jsou na výborné úrovni

05.02.2016 10:05

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček vede delegaci, která se účastní 4. parlamentních dní OECD. V Paříži Jan Hamáček při té příležitosti jednal mimo jiné i s generálním tajemníkem OECD Angelem Gurríou.

Hamáček (ČSSD): Vztahy mezi Francií a ČR jsou na výborné úrovni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček

4. parlamentní dny jsou zaměřené na energetiku, aktuální ekonomické trendy a státní správu. „Předpokládám, že především diskusi o financování politických stran přeneseme do českého prostředí. Zaznělo zde několik podnětů, kterými se můžeme inspirovat,“ uvedl předseda PSP ČR Jan Hamáček.

Jan Hamáček se před zahájením 4. parlamentních dní setkal na jednání také s generálním tajemníkem OECD Angelem Gurríou. Hovořili zejména o dvou připravovaných hodnotících zprávách OECD zaměřených na Českou republiku. První z nich je Hospodářský přehled ČR, který bude generální tajemník prezentovat v České republice počátkem června a druhou je pak Vyhodnocení rozvojové spolupráce ČR (tzv. peer review). Obě zprávy jsou velmi důležité pro vnímání ČR zejména mezi investory.

V předvečer 4. parlamentních dní se předseda Poslanecké sněmovny sešel s předsedou Národního shromáždění Francouzské republiky Claudem Bartolonem. "Mluvili jsme o vzájemné meziparlamentní spolupráci i o aktuální situaci v Evropě. Konstatovali jsme, že vztahy mezi oběma zeměmi jsou na výborné úrovni," uvedl po setkání Jan Hamáček. "Pana Bartoloneho jsem mimo jiné pozval do ČR, aby se zúčastnil chystaného zasedání předsedů parlamentních komor ze zemí V4," doplnil předseda Poslanecké sněmovny. Večer Jan Hamáček jednal ještě s francouzským šéfem poslaneckého klubu socialistů Bruno Le Rouxem.

Jan Hamáček se účastní 4. parlamentních dní v Paříži (3. 2. 2016)

Jan Hamáček se účastní 4. parlamentních dní v Paříži (3. 2. 2016)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chalupa (ANO): Jsou poslanci EP schopni jednat dle pravidla "padni komu padni" ?

22:41 Chalupa (ANO): Jsou poslanci EP schopni jednat dle pravidla "padni komu padni" ?

...události ve Španělsku (Katalánsko), ve Venezuele, role USA při podpoře Saudské Arábie v kontrastu…