Hannig (Rozumní): Bude obvinění z rasismu těžším zločinem než vražda?

15.04.2021 16:47

Po spokojenosti nad postupem sešívaných nad skotskými Rangers přišlo vystřízlivění. Jak se na kohokoliv z bývalého východního bloku dívají zpoza kanálu. Nikdy nás nebudou brát za partnery. Slovan se anglicky píše Slave totéž jako slave-otrok,nevolník

Hannig (Rozumní): Bude obvinění z rasismu těžším zločinem než vražda?
Foto: Vít Hassan
Popisek: Petr Hannig
reklama

Mnozí z nás viděli neskutečně krutý a zbytečný zákrok kopem do hlavy brankáře Slávie, prokopnutí lebky který po zranění musí nosit helmu. Slávista Kúdela, přišel po onom zákroku k fotbalistovi černé pleti, kterému cosi šeptem říká. Ten nahlašuje rasistický výrok.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16229 lidí

Tamní policie však rasistický útok nepotvrdila. Přesto UEFA vyhlašuje tento výrok: Kamara za trestný čin napadení stopka na 3 zápasy, Roofe za likvidační faul s následkem vážného ublížení na zdraví na 4 zápasy a Kúdela za verbální projev bez prokázání rasistického podtextu na 10 zápasů. Zákaz na 10 zápasů UEFA pouze založený na tvrzení proti tvrzení.

V normální společnosti by se všechno důkladně prošetřilo, za likvidační faul s prokopnutím lebky a navíc brankářovi rozhodně větší trest než za nějaká slova, navíc vyslovená v emoci a reakci na bezprecedentní útok na brankáře. Jakkoliv nesouhlasím s mnoha výroky Pavla Novotného, v tom následujícím mu dávám stoprocentně za pravdu. Radši pořádná rána pěstí bez slovního doprovodu. Rána za ránu, oko za oko. V době, kdy se úplně šíleně trestá za slova víc než za těžká ublížení na zdraví, nemůžeme skutečně býti pověstnými beránky kráčejícími na porážku.

V době, kdy se na fotbale prodělávají miliony a miliony, by bylo nejlepší se na celé UEFA vykašlat, starat se o fotbalový dorost v obcích a čekat, až se ten zblázněný svět poklekávání před zápasy vrátí do normálu. Třeba si právě tím vypěstujeme nové Pláničky, Masopusty, Kollery, Poborské, Nedvědy... Nebudeme pak muset do klubů dovážet za velké peníze cizince.

V době, kdy takový rozsudek vyvolává v Británii zcela opačný efekt než u rozumně myslících našich lidí (britská média považují zákaz deseti zápasů pro Kúdelu za příliš mírný) a nikdo neřeší za tak zbytečný a těžký zákrok na našeho brankáře a ve srovnání s trestem pro Kúdelu neprosto směšný zákaz pouhých 4 zápasů. UEFA rozhoduje podle vzorce „ jsou z východu, musíme jim dát za vyučenou“. Vykašleme se prostě na ně, na všechny, jejich názor nezměníme.

Mimochodem, já jsem proti jakémukoliv rasismu. Jsem však zároveň pro svobodu slova a zásadně jsem proti násilí. Ovšem tento naprosto nesmyslný trest je pravým opakem toho, co by se mělo pro odstranění rasismu v myslích lidí dělat. Prostě a jednoduše. Obvinění ze slovních projevů rasismu nemůže být trestáno více než těžké ublížení na těle, či dokonce zabití, neřkuli vražda. Finanční vládci tohoto světa pamatujte (a o nic jiného než o peníze v UEFA nejde), tlak vzbuzuje protitlak

Převzato z Profilu.

Mgr. Petr Hannig

  • Rozumní
  • Předseda strany ROZUMNÍ - stop migraci a diktátu EU
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Monsportová (Piráti): Obvinění ze střetu zájmů odmítám

22:36 Monsportová (Piráti): Obvinění ze střetu zájmů odmítám

Krajská zastupitelka za Piráty v Karlovarském kraji Markéta Monsportová byla opozičními stranami nař…