Hannig (Rozumní): Přestaňme mávat červeným hadrem před býkem

22.04.2021 12:45

Zdá se mi, že nejenom politici, až na výjimky se chovají jako býk v coridě, kterému toreador mává červeným hadrem před očima, aby jej co nejvíce rozzuřil. Jak dopadne boj toreadora s býkem, je zcela jasné od počátku

Hannig (Rozumní): Přestaňme mávat červeným hadrem před býkem
Foto: Vít Hassan
Popisek: Petr Hannig
reklama

Přátelé. Možná, že jste si všimli, že na silnicích, kde je prudké klesání jsou tak zvané brzdící pruhy, které vybíhají ze silnice, místo asfaltu je na nich štěrk, aby kamiony, či vůbec vozidla, kterým selhaly brzdy, mohly řítící se vozidla zpomalit, či úplně zastavit.

Takový brzdící pruh bychom nyní měli použít při raketovém zhoršení vztahů s Ruskou federací, které naší republice vůbec neprospěje. Mnoho našich podniků exportuje do Ruska. My zase z Ruska odebíráme plyn za přijatelné ceny. Zdá se mi, že nejenom politici, až na výjimky se chovají jako býk v coridě, kterému toreador mává červeným hadrem před očima, aby jej co nejvíce rozzuřil. Jak dopadne boj toreadora s býkem, je zcela jasné od počátku. Česká republika tento spor prostě vyhrát nemůže. Pokud se přeruší diplomatické styky s Ruskou federací, tak budou naši obchodníci muset jednat s ruskou stranou ohledně víz a tak podobně, přes nějakou jinou ambasádu. Všechno se prodraží, včetně plynu, energií.

Myslím si, že by někdo rozumný z vlády či diplomacie měl požádat Maďarsko, Viktor Orbana, které je i členem NATO a EU, jako my a zároveň má dobré vztahy s Ruskem, aby se stal v tomto sporu prostředníkem. Zhoršení vztahů až na úroveň nula, skutečně nikomu v ČR nepomůže. Mgr. Petr Hannig, předseda Rozumných za spravedlnost a životní jistoty.

(převzato z Profilu)

Mgr. Petr Hannig

  • Rozumní
  • Předseda strany ROZUMNÍ - stop migraci a diktátu EU
  • mimo zastupitelskou funkci

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Petr Hannig

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Pandemie ukázala, že ČR není na digitální budoucnost ještě zcela připravena

22:31 Fiala (ODS): Pandemie ukázala, že ČR není na digitální budoucnost ještě zcela připravena

Komentář na facebookovém profilu k Světovému dni telekomunikací a informační společnosti