Hanousek (Zelení): Dětem ve stacionáři zpříjemní letní měsíce klimatizace

10.09.2019 19:43

Náročné podmínky pro dětské pacienty i ošetřující personál v hradeckém Dětském denním rehabilitačním stacionáři během posledních veder by měla zmírnit nová klimatizace.

Hanousek (Zelení): Dětem ve stacionáři zpříjemní letní měsíce klimatizace
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Martin Hanousek (SZ), jednička na kandidátce koalice SZ a Pirátů za podpory politického hnutí Změna a nezávislých osobností ze spolku Změna pro Hradec

Během letních měsíců totiž teplota uvnitř místností ve staré budově v Gagarinově ulici přesahuje třicet stupňů. Vybudování nové klimatizace ve stacionáři dnes podpořila městská rada, záměr musí ještě začátkem října projednat hradecké zastupitelstvo.

„V tomto zařízení je více než žádoucí vyřešit situaci s klimatizací. V létě jsou tady teploty kolem třiceti stupňů, což jsou velmi náročné podmínky jak pro personál, tak pro dětské pacienty. Sestry zde pečují o nedonošené děti a kojence, jsou tu také děti umístěné na několik dnů či týdnů. Místnosti v zařízení jsou navíc nešťastně situovány tak, že do nich svítí slunce prakticky od rána do večera,“ popisuje situaci náměstek primátora pro oblast sociálních věcí Martin Hanousek. Město chce klimatizaci pořídit za zhruba 320 tisíc korun včetně DPH, finální cenu ale určí až výběrové řízení. Instalace by pak mohla proběhnout během několika následujících měsíců. Celou záležitost musí ještě projednat zastupitelé. „Já doufám, že do příštího léta se situaci podaří vyřešit,“ dodává Hanousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Odmítavý postoj k tzv. zákazové směrnici EU a dalším nesmyslným regulacím

21:01 Černochová (ODS): Odmítavý postoj k tzv. zákazové směrnici EU a dalším nesmyslným regulacím

Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu projevu na podporu petice