Hanousek (Zelení): Kostlivci vypadávají ze skříní aneb přehrada Pěčín opět ožívá

23.05.2019 4:33

Povodí Labe by podle informací přinesených Českou televizí rádo pokračovalo v přípravách projektu přehrady Pěčín na řece Zdobnici v Orlických horách.

Hanousek (Zelení): Kostlivci vypadávají ze skříní aneb přehrada Pěčín opět ožívá
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Martin Hanousek (SZ), jednička na kandidátce koalice SZ a Pirátů za podpory politického hnutí Změna a nezávislých osobností ze spolku Změna pro Hradec

Doufali jsme, že tomu megalomanskému betonářskému projektu, který by zničil jednu skutečně krásnou lokalitu (vážně, jeďte se tam někdy podívat) už odzvonilo. Očividně nás ale čeká ještě spousta práce.

Více k tomu říká Martin Hanousek, náměstek primátora Hradce Králové, krajský zastupitel a první místopředseda naší krajské organizace:

„Zásobování pitnou vodou je a bude zcela klíčovým tématem, kterému v současné době klimatických změn musí společnost věnovat zcela zásadní pozornost. Celý příběh vodní nádrže Zdobnice – Pěčín ukazuje, jak bychom k řešením přistupovat neměli. Jsme v 21. století a měli bychom fungovat i v duchu moderní evropské legislativy v oblasti plánování péče o vody, která respektuje hodnoty ochrany přírody a krajiny. Klade důraz na zachování a zlepšení stavu vodních útvarů i v jejich morfologickém a ekologickém stavu. Vždy bychom měli vyčerpat všechna přírodě bližší řešení, včetně řady technických opatření, než se rozhodneme stavět přehrady. Některá místa jsou pak tak jedinečná a cenná, že bychom je měli navždy z úvah o stavbě přehrad vypustit. Zdobnice – Pěčín je jedním z těchto míst.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Pokud by hrozilo prolomení Benešových dekretů, podáme ústavní stížnost

14:32 Rozvoral (SPD): Pokud by hrozilo prolomení Benešových dekretů, podáme ústavní stížnost

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…