Hašek (ČSSD): Jihomoravský kraj zřídil dobrovolně Registr smluv

06.01.2015 9:03 | Zprávy
autor: Michal Hašek

Od 1. ledna 2015 Jihomoravský kraj dobrovolně nad rámec zákona zřídil Registr smluv, na kterém budou krajský úřad i krajem zřizované organizace zveřejňovat objednávky, smlouvy a faktury na veškeré výdaje nad 50 tis. Kč.

Hašek (ČSSD): Jihomoravský kraj zřídil dobrovolně Registr smluv
Foto: red
Popisek: Exhejtman Michal Hašek

Vlastní Registr smluv zřizujeme jako další krok ke zvýšení transparentnosti práce krajské samosprávy, i když nám zákon takovou povinnost neukládá, protože se parlament nebyl dosud schopen dohodnout na jeho podobě. Po zřízení portálu Krajbezkorupce.cz v roce 2012, na kterém se opět nad rámec povinnosti ze zákona zveřejňovaly veškeré veřejné zakázky kraje a všech jeho organizací ve výši nad 500 tis. Kč, a po zapojení veřejnosti do tvorby krajského rozpočtu projektem Váš kraj, Váš rozpočet ( zvedl zájem o připomínky k rozpočtu kraje zhruba stonásobně), jde o pokračování snahy jihomoravské koalice ČSSD a KDU-ČSL o maximální transparentnost krajské politiky na jižní Moravě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Převaděči

Jaká tvrdší pravidla pro převaděče jste navrhla? A co mi teda nejde do hlavy, proč je někdo proti tvrdíš pravidlům? Jestli to chápu dobře, tak zpřísnění pravidel neprošlo, takže pro to musela být většina politiků z EU? Je to tak? A kdo proti byl z těch českých? A vůbec jaká země byli nejvíc proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hudos (Svobodní): Je to širší spor o českou státní suverenitu

20:07 Hudos (Svobodní): Je to širší spor o českou státní suverenitu

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně