Hašek (ČSSD): Opakujeme znovu, nechme rozhodnout občany ve volbách

01.07.2013 10:39

Sociální demokracie trvá na tom, že nejlepším řešením v současné politické a ústavní krizi v ČR je konání nových voleb v co nejbližším termínu, občané musí dostat šanci vybrat si novou vládu.

Hašek (ČSSD): Opakujeme znovu, nechme rozhodnout občany ve volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek
reklama

Vláda Jiřího Rusnoka nemá podle všech dostupných informací garantovanou podporou pro získání důvěry v Poslanecké sněmovně. ČSSD bude proto do 16. července, což je předpokládaný termín hlasování Poslanecké sněmovny o svém rozpuštění, jednat se všemi parlamentními stranami o dohodě na nových volbách tak, abychom zastavili pokračující chaos a zabránili dalšímu poškozování ČR v rámci politické destabilizace.

V případě, že se pravicové strany rozhodnou zablokovat rozpuštění Sněmovny a zabrání svým hlasováním konání nových voleb, pak půjde zejména ze strany TOP09 o další porušení veřejného slibu občanům. Právě TOP09 se zavázala, že v případě varianty tzv. úřednické vlády bude hlasovat pro předčasné volby a pro to, aby dostali lidé šanci rozhodnout v nových volbách o nové politické reprezentaci.

Pokud se ukáže, že TOP09 skutečně podvede veřejnost a své sliby odmítne splnit, pak je sociální demokracie připravena v zájmu rychlého řešení politické krize jednat s prezidentem ČR Milošem Zemanem o tom, aby druhým pokusem sestavit vládu pověřil vítěze voleb z roku 2010, tedy sociální demokracii.

Vláda, kterou by sestavovala ČSSD, by ale měla jasně omezený mandát a jejím hlavním cílem by byla dohoda na nových volbách v co nejbližším termínu.

Jsme přesvědčeni, že rozhodnutí o nové vládě musí dostat v tuto chvíli do rukou občané a není přijatelné, aby se TOP09 či ODS snažily opakovaně tuto možnost blokovat.

 Michal Hašek, 1. místopředseda ČSSD

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sněm zvolil nové vedení, předsedou je Ondřej Hýsek. Moravské zemské hnutí jde do voleb

21:15 Sněm zvolil nové vedení, předsedou je Ondřej Hýsek. Moravské zemské hnutí jde do voleb

Delegáti VII. sněmu Moravského zemského hnutí (MZH), který se v sobotu 12. června uskutečnil na zámk…