Hašek (ČSSD): S nastupující pravicí začíná běžný občan a zaměstnanec dostávat na frak

21.10.2021 15:13 | Ze sítí

!Komentář na facebookovém profilu k ztrátě sociálních jistot

Hašek (ČSSD): S nastupující pravicí začíná běžný občan a zaměstnanec dostávat na frak
Foto: Archiv ČSSD
Popisek: Emeritní hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek

Je po volbách. Už není třeba si hlídat každou větu a opakovat něco o rozpočtové odpovědnosti a změně politiky. Senátní výbory, kde mají strany budoucí vládní koalice většinu, včera odmítly zmrazení růstu platů ústavních činitelů na příštích pět let. Už v lednu tak ústavním činitelům vzrostou platy zhruba o šest procent, což jsou už vyšší tisíce nebo i desítky tisíc korun.

A běžní zaměstnanci? Těm státním možná budoucí vláda nezvýší platy ani o 1400 korun. A zdůvodnění? Jeden předseda senátního výboru pravil, že nezná nikoho normálního, kdo by si na pět let dopředu zmrazil platy. A další potentát budoucí koalice si umyl ruce slovy, že to je věc jednotlivých senátorů.

Tak blahopřeji všem, kteří uvěřili a včera dostali první facku, aby se vzpamatovali a vrátili zpět do reality... Bude tvrdá. Bohužel nyní je už pozdě si říkat, měl jsem jít k volbám a volit sociální demokracii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM: Angela Merkelová si hleděla zájmů své země a tomu podřídila vše

5:37 KSČM: Angela Merkelová si hleděla zájmů své země a tomu podřídila vše

Komentář na facebookovém profilu k nové německé vládě