Pohled na fungování krizového azylového centra Jihomoravského kraje na BVV v Brně. Musím potvrdit, že po teplém jídle se lidé ptali už minulý týden. Ohřívání aspoň těch diskutovaných baget (rozdává se tuším 6 či 7 druhů) zakázala hygiena. Zajímavý podnět k úvaze je případný stánek Úřadu práce s informacemi a případnou nabídkou volných míst přímo na BVV.
Je jasné, že krizové azylové centrum není místem pro delší pobyt ukrajinských běženců před válkou, ale to už je věc koordinace vlády a kraje v rámci nouzového stavu a samozřejmě hlavně peněz z našich veřejných rozpočtů. A vždycky se najde něco, co lze zlepšit, a někdo, kdo nebude úplně spokojený. Ale řešíme humanitární krizi způsobenou válkou "za humny". Poskytujeme lidem v prvních dnech po útěku z domova bezpečí, střechu nad hlavou, teplo, jídlo, zdravotní péči namísto létajících raket, bomb, tanků, schovávání se po sklepích a podobně. BVV není "pětihvězda", ale místo, kde se lidé poprvé zastaví a nadechnou do normálního světa bez války.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.


