Hečko (ČSSD): Cyklopecky Východních Čech spojily Pardubický a Královéhradecký kraj

02.12.2019 11:17

Oblíbená cestovatelská soutěž Cyklopecky Východních Čech se letos poprvé uskutečnila v Pardubickém a Královéhradeckém kraji zároveň.

Hečko (ČSSD): Cyklopecky Východních Čech spojily Pardubický a Královéhradecký kraj
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Vandrovní knížku do slosování poslalo 1213 turistů, výherci si v pondělí převzali ceny, kterými bylo například krosové kolo Merida či víkendový pobyt s polopenzí na hradě Svojanov.

Krosové kolo Merida vyhrál Jan Rod z Pardubic. Cenu mu předával radní Pavel Hečko za Královéhradecký kraj (vlevo) a za Pardubický kraj radní René Živný.
Soutěž uspořádala Destinační společnost Východní Čechy společně s Pardubickým a Královéhradeckým krajem. Záštitu nad soutěží převzal krajský radní zodpovědný za sport a cestovní ruch, René Živný.

„Těší nás, že i v letošním roce se do Cyklopecek Východních Čech zapojil rekordní počet účastníků, kteří sbírali razítka do Vandrovní knížky. Je i mnoho těch, kteří se trasami z Vandrovní knížky sice inspirují, ale razítka nesbírají. Hlavním cílem je přinést inspiraci pro výlety a představit zajímavá místa, památky a přírodní krásy Východních Čech. Novinkou oproti předchozím ročníkům je to, že jsme cyklisty zavedli i do Královéhradeckého kraje. Gratuluji vítězům a těším se na další rok, kdy Cyklopecky Východních Čech opět nabídnou tipy na cyklovýlety,“ uvedl radní René Živný.

Turisté mohli vybírat z patnácti tras, které se v letošním roce ukrývaly pod tajuplnými názvy. Vydat se mohli například na cyklovýlety s názvem Krakonošův horský sjezd, a motorů nebo Z Pekla až do nebe. Pět tras vedlo přes oba kraje a zbylých deset bylo rozděleno mezi Pardubický a Královehradecký kraj. Například trasa Z Pekla až do nebe začíná a končí v Novém Městě nad Metují a turistům představuje například Juránkovu vyhlídku u zříceniny hradu Výrov, Zámek a zámeckou zahradu Nové Město nad Metují či Městské muzeum s expozicí hodinek Prim.

Víkendový pobyt na Svojanově získal Jiří Munzar z Jaroměře.

„Cyklopecky probíhaly v Královéhradeckém kraji v letošním roce poprvé a už se moc těšíme na příští rok, kdy na první úspěšnou spolupráci navážeme. Rád bych popřál všem výhercům a věřím, že při sbírání razítek do Vandrovní knížky objevili krásná místa, na která se budou třeba rádi vracet,“ říká ke spolupráci obou krajů Pavel Hečko, radní pro cestovní ruch Královéhradeckého kraje.

Do slosování o hodnotné ceny byli zapojeni všichni, kteří získali do Vandrovní knížky alespoň tři razítka z některých z 15 uvedených cyklovýletů. Stačilo absolvovat i část cyklotrasy a nezáleželo na tom, jestli na kole pěšky nebo jiným způsobem.

Krosové kolo Merida vyhrál Jan Rod z Pardubic, víkendový pobyt na Svojanově získal Jiří Munzar z Jaroměře a dárkový poukaz si odnesla Iva Reymanová z Ústí nad Orlicí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Evropská komise nás vodí za nos

7:32 Skopeček (ODS): Evropská komise nás vodí za nos

Komentář na facebookovém profilu k návrhu Evropské komise na zadlužení EU