Hejtman Běhounek: Snažíme se o rozšíření povědomí v péči o umírající mezi veřejnost

29.06.2018 11:49 | Zprávy
autor: PV

Konference rekapitulující prvních 8 měsíců od zahájení realizační fáze Strategie paliativní péče v Kraji Vysočina se minulý týden uskutečnila v Jihlavě.

Hejtman Běhounek: Snažíme se o rozšíření povědomí v péči o umírající mezi veřejnost
Foto: Redakce
Popisek: Jiří Běhounek (ČSSD)

Desítky odborníků ze sociálních služeb i zdravotnictví z celého kraje za účasti předních paliatrů České republiky, zástupců zdravotních pojišťoven i hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a jeho náměstků Pavla Fraňka a Vladimíra Novotného měli možnost diskutovat o společně nastaveném směru vývoje péče o umírající na Vysočině. Ten koresponduje s moderními trendy vyspělých zemí, kdy je třeba významně posílit multidisciplinární péči na zdravotně sociálním pomezí pro osoby chronicky nemocné, umírající a v neposlední řadě pro jejich blízké.

„Při realizaci strategie v rámci projektu Paliatr Vysočina hledáme konkrétní řešení v podmínkách české legislativy a systému financování. Postupně se nám daří vzdělávat profesionály, snažíme se o rozšíření povědomí v péči o umírající mezi veřejnost a v rámci možností se věnujeme i rozšiřování sítě služeb a sledování kvality služeb stávajících. Velké poděkování patří všem, kteří se do systému zapojují a pomáhají potřebným,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Video

Proč jste zakázal armádě zveřejnit video s prezidentem? Je už sice zveřejněno, ale nebylo hned. Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Jaký je zájem Andreje Babiše s veřejnoprávními médii?

21:03 Výborný (KDU-ČSL): Jaký je zájem Andreje Babiše s veřejnoprávními médii?

Projev na 14. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. dubna 2026 k cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila…