Hejtman Bělica: Dobrovolná dohoda se společností BorsodChem MCHZ je splněna

21.05.2024 12:12 | Tisková zpráva

Společnost BorsodChem MCHZ a Moravskoslezský kraj se v červnu 2022 v rámci dobrovolné dohody opět zavázaly k aktivitám, které povedou k menšímu zatížení životního prostředí. Oba subjekty své závazky za rok 2023 splnily, vyplynulo ze zpětného hodnocení.

Hejtman Bělica: Dobrovolná dohoda se společností BorsodChem MCHZ je splněna
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Josef Bělica

„Každý krok, který může pomoci zlepšit životní prostředí v našem regionu, je důležitý. Kromě příspěvků na výměny neekologických kotlů také podporujeme čistou mobilitu. Dále jednáme s velkými podniky, které v našem kraji působí. Ty díky dobrovolným dohodám nad rámec svých povinností realizují aktivity, které naše životní prostředí zlepšují. Jejich zodpovědného přístupu si velmi vážím,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica a připomněl, že aktuálně má kraj dobrovolnou dohodu uzavřenou s celkem pěti velkými podniky působícími v regionu.

Kromě společnosti BorsodChem MCHZ se k aktivitám nad rámec legislativy zavázaly ještě společnosti OKK Koksovny, Lenzing Biocel Paskov, AL INVEST Břidličná a Třinecké železárny.

K aktivitám, které budou mít pozitivní vliv na životní prostředí, se v rámci dobrovolných dohod zavázal také Moravskoslezský kraj. Například z krajského rozpočtu finančně podporuje nadlimitní čištění komunikací, přispívá na výměnu starých kotlů v domácnostech, podporuje regionální monitoring kvality ovzduší nebo například podpoří obce v efektivnějším nakládání s komunálními odpady.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Výsměch

Nemyslíte, že výsměchem v souvislosti se 17. listopadem je i fakt, že na Národní třídu chodí pokládat květiny a zapalovat svíčky ti, co se s minulým režimem paktovali? Myslím třeba Babiše, ale i prezidenta Pavla.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Ševčík na VŠE roky využíval každou skulinku, ohýbal pravidla

4:29 Zajíčková (ODS): Ševčík na VŠE roky využíval každou skulinku, ohýbal pravidla

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Miroslavu Ševčíkovi.