Hejtman Bernard: Díky memorandu získají školy zdarma obklady a dlažbu

15.07.2019 5:35

Plzeňský kraj a společnost Lassesberger uzavřely memorandum o vzájemné spolupráci, díky kterému každý rok společnost daruje kraji obklady a dlažby v hodnotě 300 tisíc korun. Ty budou využity při stavbách a rekonstrukcích budov škol, které Plzeňský kraj zřizuje.

Hejtman Bernard: Díky memorandu získají školy zdarma obklady a dlažbu
Foto: archiv Josefa Bernarda
Popisek: Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD)
reklama

„Těší mě, že významné společnosti v našem regionu mají zájem o spolupráci a chtějí podpořit zlepšení stavu školních budov a objektů, kde se vzdělávají mladí lidé," uvedl při podpisu memoranda hejtman kraje Josef Bernard.

„Podpora společnosti Lassesberger dojednaná v memorandu každý rok pomůže vybavit kvalitními obklady a dlažbou jeden z objektů, kde sídlí naše školy," dodává náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová s tím, že bude v každé rekonstruované budově umístěna jedna speciálně vyrobená dlaždička, která bude obsahovat logo Lassesbergeru.

„Rádi bychom touto cestou vzkázali i ostatním krajům, že jsme otevřeni spolupráci, nicméně Plzeňský kraj má díky memorandu jistou exkluzivitu. Působíme v tomto regionu a jsme rádi, že se spolupráci s Plzeňským krajem podařilo domluvit a dnes stvrdit podpisem," říká jednatel společnosti Lassesberger Roman Blažíček.

V memorandu se uvádí, že podmínkou každého dílčího daru bude projednání a schválení Radou Plzeňského kraje s tím, že následně bude uzavřena darovací smlouva. Plzeňský kraj zajistí, aby ve škole, kde budou tyto keramické obklady a dlažby použity, byla umístěna informace o darování s logem Lassesberger, a to na přístupném a důstojném místě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dolejš (KSČM): Někdy dělat méně je méně škody

23:11 Dolejš (KSČM): Někdy dělat méně je méně škody

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 27. října 2020 k daňovému balíčku